هزینه و خطرات جراحی زخم پوست سوخته

هزینه و خطرات جراحی زخم پوست سوخته

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و خطرات جراحی زخم پوست سوخته

گاهی اوقات زخم های ناشی از سوختگی یا اتفاقات دیگر زخم هایی بر روی پوست باقی می گذارند. مشاهده این گونه آثار بر روی پوست برای افراد دلچسب نبوده و به دنبال را هایی برای از بین بردن آن می گردند. در اکثر مواقع و در صورت کهنه شدن جای زخم، از بین بردن آن با استفاده از دارو ممکن نیست بنابراین افراد به جراحی زخم پوست روی می آورند. این مشکل به خصوص برای افرادی که با سوانح ناگوار سوختگی مواجه میشوند اتفاق می افتد. بهره گرفتن از انواع روش های جراحی پلاستیک سوختگی به این افراد کمک می کند که با بازسازی مجدد پوست خود، اعتماد بنفس دوباره پیدا کرده و بتوانند به زندگی عادی ادامه دهند.

روش های جراحی زخم پوست

جراحی پلاستیک سوختگی توسط متخصص جراحی زیبایی برای ترمیم بافت پوست و زیبایی ظاهری پوست انجام میشود. در صورتی که زخم شدید باشد، قبل از جراحی پلاستیک بازسازی ممکن است مجبور شوید که بافت مرده پوست را از بین ببرید. انواع مختلفی از درمان جای زخم وجود دارد که جراح پلاستیک به شما نشان خواهد داد. یکی از این روش ها که برای اغلب بیماران استفاده میشود پیوند پوست است. در این روش پوست از یک قسمت بدن خارج شده و پیوند زده می شود. در طی یک پیوند پوست، پوست از ناحیه اهدا کننده که معمولاً از قسمت های پنهان بدن انتخاب میشود برداشته شده و در ناحیه ای که نیاز به پوشش درد قرار داده میشود. روش دیگر جراحی پلاستیک سوختگی کشیدن بافت نام دارد که در آن یک بالن مخصوص در نزدیکی پوست گذاشته می شود که موجب افزایش رشد بافت پوست می گردد. در نتیجه این روش مقداری پوست اضافه در بدن بوجود می آید که برای پوشاندن جای سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض جراحی پلاستیک ترمیمی سوختگی

این نوع جراحی عوارض خاصی نداشته و فقط نیاز به یک سری مراقبت های پس از درمان که پزشک جراحی زیبایی موظف است با بیمار در میان بگذارد. همچنین باید بهداشت زخم پس از جراحی به دقت رعایت گردد تا از بروز عفونت، درد یا هرگونه قرمزی و تورم جلوگیری شود. در صورت بروز هرگونه مشکل غیر منتظره یا علائم عفونت بهتر است که بلافاصله مسأله پیش آمده را با پزشک جراح در میون بگذارید.

هزینه جراحی پوست

قیمت و هزینه جراحی زخم پوست به عوامل مختلفی از جمله شدت سوختگی، نوع زخم، مساحت زخم، روش انجام جراحی و ... بستگی دارد و قبل از مشورت با پزشک نمیتوان هزینه جراحی پلاستک دقیقی برای آن اعلام کرد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X