همه چیز درباره فواید و مراحل سابسیژن

همه چیز درباره فواید و مراحل سابسیژن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره فواید و مراحل سابسیژن

جوش و جای جوش در بزرگسالی بسیار آزاردهنده تر از دوران بلوغ و نوجوانی به نظر میرسد. یکی از راه های رفع جای جوش سابسیژن پوست است. در این مقاله به شرح فواید و مراحل سابسیژن می پردازیم.

مراحل سابسیژن پوست

سابسیژن یک روش ساده برای برطرف کردن مشکلات ناشی از جوش صورت و همچنین جوانسازی پوست می باشد که به شکل جراحی انجام میشود. درمان عارضه های پوستی مانند اسکار، چین و چروک و سلولیت با این روش بسیار سریع بوده و نتایج رضایت بخشی دربر خواهد داشت. برای انجام روش سابسیژن پزشک متخصص پوست و مو یک سوزن مخصوص را به موازات سطح پوست به زیر آن وارد می نماید. پس از وارد شدن سوزن به پوست با استفاده از حرکات سوزن بافت اسکار از بین خواهد رفت. پزشک باید دقت کند که سوزن را بین حد فاصل درم و بافت زیر جلدی پوست نگه دارد تا از رسیدن آسیب به بافت پوست جلوگیری گردد. در طی انجام سابسیژن از بی حسی موضعی استفاده می گردد و در نتیجه بیمار احساس درد نخواهد داشت. در روش های قدیمی تر سابسیژن از سوزن هایی استفاده می کردند که شبیه نیزه بود و بیمار متحمل درد، تورم و کبودی بیشتری میشد. با گذشت زمان اصلاحاتی در این روش صورت گرفت به طوری که امروزه برای انجام درمان با سابسیژن از سوزن های جدید که نازک تر هستند استفاده میشود. سوزن های قدیمی با نام سوزن نوکر شناخته شده بودند و سوزن های روش جدید سوزن کاندولا نام دارند. نتیجه استفاده از سوزن کاندولا این بود که برخلاف روش قدیمی بیمار درد کمتری را احساس میکرد و همچنین عوارض درمان نیز کاهش یافت.

فواید سابسیژن

درمان با سابسیژن به تشخیص دکتر طی یک تا سه جلسه انجام می گردد و نتایج حاصل بسیار چشمگیر خواهند بود. طی درمان بافت فیبروتیک زیر اسکار آزاد شده و در نتیجه آن یک لخته خون زیر پوست آزاد می گردد که به تدریح تبدیل به هماتوم شده و فرورفتگی ناشی از اسکار را برطرف می نماید. از جمله فواید سابسیژن پوست می توان به سرپایی بودن این عمل اشاره کرد. در واقع سابسیژن یک روش درمانی بی خطر است که با بی حسی موضعی انجام شده و عوارض بلند مدت ندارد. تنها عوارض احتمالی سابسیژن شامل کبودی و قرمزی خفیف می باشد که در طی درمان و یا روزهای اولیه پس از درمان ممکن است رخ بدهد. این عوارض نیز پس از گذشت مدت کوتاهی برطرف خواهند شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X