آیا درم ابریژن اسکار و جای بخیه درد دارد؟

آیا درم ابریژن اسکار و جای بخیه درد دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا درم ابریژن اسکار و جای بخیه درد دارد؟

یکی از عارضه های پوستی اسکار نام دارد. اسکار به جای جوش صورت و زخم و یا آبله است که اثرات ناخوشایندی روی پوست صورت دارد. در روش درم ابریژن اسکار لایه ای از پوست برای از بین بردن اسکارهای پوستی سابیده میشود و از طریق مواد خاص از روی پوست جدا می گردد. اسکارها انواع مختلفی دارند که با روش های مختلف میتوان آنها را درمان کرد به طور کلی هرچه مدت زمان بیشتری از ایجاد این عارضه گذشته باشد مراحل درمان طولانی تر میگردد.

روش درم ابریژن اسکار چگونه عمل میکند؟

در روش درم ابریژن بالاترین لایه پوست صورت را از آن جدا کرده و لایه برداری عمیق از سطح پوست انجام میدهند. به این ترتیب اسکارهای پوستی به مرور از بین میروند. درم ابریژن به روش های زیر انجام میگردد:
  • روش مکانیکی
  • روش دستی
تفاوت این دو روش در ابزارهای مورد استفاده برای سابیدن پوست است ولی در هر دو یک لایه سطحی از پوست جدا میگردد. برداشتن لایه سطحی و مرده پوست به افزایش میزان کلاژن سازی در پوست کمک میکند که خود به بازسازی پوست منجر میشود.

مزایای روش درم ابریژن

  • برداشتن لایه های مرده پوست
  • افزایش طراوت و شادابی صورت
  • رفع جای جوش و زخم
  • امکان جذب بیشتر مواد دارویی و تقویتی بر روی صورت
  • تحریک خونسازی و نوسازی پوست
  • کاهش چین و چروک ها
  • میزان درد و عوارض درم ابریژم
در طی درمان با این روش بسته به تشخیص دکتر از دز مناسبی داروی آرامش بخش استفاده میگردد و در مواردی حتی ممکن است بیهوشی عمومی انجام شود. میزان هشیاری فرد در این روش به میزان درد و گستردگی درمان بستگی دارد. چیزی که مشخص است این است که طی درمان صورت فرد بی حس شده و در نتیجه احساس درد وجود نخواهد داشت. از جمله عوارض درم ابریژن حساسیت موقتی پوست است. بعد از طی درمان و وقتی که دکتر بانداژها را از روی صورت برداشت پوست تازه به رنگ صورتی مشاهده میگردد که به مراقبت بیشتری احتیاج خواهد داشت. همچنین ممکن است قرمزی و تورم و حتی جوش های سفید کوچک روی پوست مشاهده شود که خود بخود از بین خواهد رفت و بیمار طبق تشخیص دکتر می تواند از کرمهای بازسازی کننده پوست استفاده کند. بیمار باید طی هفته های اولیه به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کند و در معرض نور مستقیم خورشید و سرمای بیش از حد قرار نگیرد. طی ماه های اولیه پس از درمان پوست در حال کلاژن است و میتوان گفت که درمان تا ماه ها ادامه خواهد داشت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X