تزریق کلاژن و سکولار یا چربی، کدام برای پوست بهتر است؟

تزریق کلاژن و سکولار یا چربی، کدام برای پوست بهتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تزریق کلاژن و سکولار یا چربی، کدام برای پوست بهتر است؟

یکی از راه های افزایش زیبایی و کمک به کاهش چین و چروک پوست تزریق کلاژن و سکولار میباشد. همه از تأثیر سلامت پوست بر زیبایی صورت اطلاع داریم و به نحوی برای رسیدن به آن در تلاش هستیم پس بهتر است که از راه های مختلف داشتن پوست شفاف و زیبا اطلاع داشته و از تفاوت های آنها آگاه باشیم تا بتوانیم بهترین و مطمئن ترین را انتخاب کنیم.

تأثیر تزریق کلاژن وسکولار به پوست صورت

کلاژن یک ماده بسیار مهم برای حفظ سلامت پوست و مو محسوب میگردد. در واقع اولین لایه از پوست از کلاژن ساخته شده است. تزریق کلاژن برای درمان نقایص پوست صورت از جمله خطوط خنده، چین و چروک، درمان جوش و جای جوش انجام میشود. کلاژن همچنین برای برجسته سازی لب و گونه نیز انجام میشود با این حال تزریق کلاژن برای زیبا سازی پوست و رفع مشکلات پوستی به مراتب شایع تر است. اگرچه تزریق کلاژن ایمن، سریع و آسان است اما باید توجه داشته باشید که این عمل را نزد پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر و استاندارد انجام دهید تا از مشکلات بعدی جلوگیری گردد. اکثر افرادی که برای درمان کلاژن را انتخاب میکنند 35 تا 60 ساله هستند و میخواهند علائم ضعیف تا متوسط پیری را به حداقل برسانند. از آنجا که کلاژن یک ماده طبیعی است و نیاز به عمل جراحی ندارد درمان با کلاژن یکی از امن ترین راه ها برای افزایش زیبایی ظاهری افراد است. کاندیداها برای درمان با کلاژن شامل افرادی هستند که خطوط اطراف لب و چشم و پیشانی دارند. بطور کلی افرادیکه به دنبال تجدید زیبایی چهره خود هستند از این روش استفاده میکنند.

تأثیر تزریق چربی به پوست صورت

تزریق چربی به پوست میتواند برای برجسته سازی گونه ها و از بین بردن گودی دور چشم، چروک ها و حفره های پوستی استفاده شود. در این روش از چربی بدن خود فرد برای اضافه کردن حجم به قسمت های دلخواه از صورت استفاده میشود. از آنجا که از چربی بدن خود فرد برای تزریق استفاده میشود انتقال چربی به سه مرحله احتیاج دارد. گام اول شامل لیپوساکشن ملایم برخی از چربیهای اضافی در قسمت های ران یا باسن، گام دوم شامل جداسازی و پاکسازی سلولهای چربی و مرحله سوم و نهایی شامل تزریق سلولهای چربی به مناطق هدف مورد نظر است.

تفاوت های بین تزریق کلاژن و سکولار با چربی

در تزریق چربی همانطور که گفته شد از چربی بدن خود فرد برای تزریق استفاده میشود ولی کلاژن ماده ای مصنوعی است که از بافت بدن فرد گرفته نشده است. در نتیجه ماندگاری آن ممکن است کمتر باشد. از طرفی تزریق چربی به مراحل پیچیده تری احتیاج دارد و طبیعتا مدت زمان بیشتری به طول می انجامد. تزریق چربی از طریق جراحی زیبایی انجام میشود ولی تزریق ژل یک فرآیند بدون جراحی است که به تجهیزات خاصی احتیاج ندارد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X