از غذاها و قرص های حاوی کلاژن برای کلاژن تراپی چشم غافل نشوید

از غذاها و قرص های حاوی کلاژن برای کلاژن تراپی چشم غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از غذاها و قرص های حاوی کلاژن برای کلاژن تراپی چشم غافل نشوید

کلاژن تراپی چشم به منظور جوانسازی پوست دور چشم، کاهش چین و چروک و افزایش درخشندگی آن ضرورت دارد. کلاژن یکی از مهمترین پروتین ها برای بدن است که بطور طبیعی در بدن تولید میگردد اما به مرور زمان و با افزایش سن تولید آن در بدن کاهش می یابد. بطور کلی خاصیت ارتجاعی پوست به وجود کلاژن در بدن بستگی دارد. همانطور که میدانید حساس ترین نقطه پوست صورت که سریع تر از سایر قسمت ها انعطاف پذیری خود را از دست میدهد و دچار چین و چروک میگردد پوست دور چشم است. پس تأمین کلاژن بدن برای کاهش چین و چروک دور چشم ضرورت دارد.

تأثیر غذاها و قرص های حاوی کلاژن در کلاژن تراپی چشم

با رعایت یک رژیم غذایی سالم و داشتن تغذیه مناسب سرشار از مواد سازنده کلاژن میتوان به حفظ ساختار پوست و کلاژن تراپی چشم کمک کرد. مصرف میوه و سبزیجات، گوشت و ماهی، حبوبات و مغزها به تولید هرچه بیشتر این ماده در بدن کمک میکند. همچنین انجام مرتب تمرینات ورزشی نیز به بدن در تولید کلاژن کمک خواهد کرد. در بین مواد غذایی مختلف میوه ها در بالاترین جایگاه برای تأمین کلاژن قرار گرفته اند. میوه های دارای ویتامین سی نقش مهمی در تولید کلاژن ایفا میکنند. پس برای جلوگیری از بروز پیری پوست از خوردن میوه و سبزیجات غافل نشوید.

روشهای کلاژن تراپی چشم

همانطور که گفته شد کلاژن نقش بسزایی در حفظ رطوبت و خاصیت ارتجاعی پوست ایفا میکند. به جز روش های طبیعی مانند تغذیه و ورزش روشهای دیگری برای تولید کلاژن وجود دارد مانند:
  • میکرونیدلینگ
  • پی آر پی
  • هایفوتراپی
  • تزریق فیلر
  • مصرف مکمل و قرص های حاوی کلاژن
در این نوشته به بررسی تأثیر مصرف قرص های حاوی کلاژن برای پوست دور چشم میپردازیم.

نقش قرص های حاوی کلاژن برای پوست دور چشم

اگر نمیتوانید از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و یا از رسیدن مقدار کافی ویتامین به بدن خود مطمئن نیستید میتوانید از مکمل های حاوی کلاژن استفاده نمایید تا کمبود کلاژن را برطرف نمایید. مصرف قرص های حاوی کلاژن و مکمل های پودری برای جلوگیری از پیری زودرس پوست انجام میشود. ترکیبات این قرص ها شامل مجموعه ای از پروتئین های دریایی، روغن هسته  انگور و لیکوپن میباشد. این پروتئین به بازسازی پوست و حفظ زیبایی و شادابی آن کمک میکند. همچنین از تخریب پوست جلوگیری کرده و آن را مقاوم میگرداند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X