مزایای ترمیم مو به روش بافت چیست؟

مزایای ترمیم مو به روش بافت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایای ترمیم مو به روش بافت چیست؟

ریزش مو یکی از رایج ترین مشکلات میان مردان و زنان در سرتاسر دنیا است. ژنتیک می تواند نقش پررنگی را در  آغاز ریزش مو بازی کند اما عوامل محیطی مانند استرس و یا تغذیه ی نامناسب نیز می توانند در ایجاد این مشکل تاثیر گذار باشند. راه حل های بسیار زیادی برای ترمیم موها و درمان ریزش مو وجود دارد. روش بافت، یکی از سریع ترین و موثر ترین روش ها برای ترمیم موها می باشد که محدودیت خاصی ندارد و می توان از آن در سنین مختلف جهت ترمیم موهای آسیب دیده استفاده کرد. در این مقاله به بررسی ترمیم مو به روش بافت میپردازیم.

روش بافت و مزایای آن

برای ترمیم مو به روش بافت ، شبکه ای از موهای سالم به بخش هایی از سر که دارای بافتی مقاوم هستند پیوند زده می شود. برای انجام این کار، بیمار به عمل جراحی زیبایی و یا بیهوشی احتیاجی ندارد و هیچ گونه اثری از برش های جراحی و بخیه نیز بر روی سر او دیده نخواهد شد. موهایی که در این روش به بافت سر پیوند زده می شوند بسیار مستحکم هستند و حتی در صورت کشیده شدن آن ها نیز، از سر جدا نمی شوند. این روش برای درمان کم پشتی موها و یا خالی شدن بخشی از سر به دلیل ریزش موها، بسیار مناسب است. به هنگام انتخاب روش باف مو برای ترمیم موهای آسیب دیده تنها باید در خصوص انتخاب جنس مویی که برای درمان انتخاب می شوند دقت کنید.

انواع مختلف روش های ترمیم مو به روش بافت

در ترمیم مو به روش بافت ، راه های بسیار متفاوتی برای ترمیم بخش های آسیب دیده وجود دارد. متخصصان و پزشکان می توانند بافت مو را به وسیله ی روش چسب زدن (تیپ)، کلیپس و یا بافت رشته های مو در سر انجام دهند. در روش تیپ، موی ترمیمی با استفاده از چسب های طبیعی بر روی محل مورد نظر نصب می شوند. این روش یکی از بهترین روش ها برای ترمیم موها به شمار می رود. در روش کلیپس،موها به وسیله ی یک قلاب به بخش های مورد نظر وصل می شوند. این روش بیشتر برای بانوان کاربرد دارد. در روش بافت رشته های مو نیز، یک رشته نخ از موها به ساقه موهای سالم وصل می شود و قسمت های خالی سر را می پوشاند. از معایب این روش می توان به نیاز موها برای ترمیم در بازه های زمانی کوتاه اشاره کرد. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X