روش حفظ ویتامین پوست و مو

روش حفظ ویتامین پوست و مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش حفظ ویتامین پوست و مو

ویتامین ها در سلامتی کل بدن واز جمله پوست ومو بسیار موثرند.ساختار شکننده پوست ومو توسط ویتامین ترمیم میشود . کمبود ویتامین سبب شکننده شدن ناخن و همچنین باعث بد حالت شدن مو میگردد . بنابراین ،مهمترین کاری که در زمینه مراقبت از پوست ومو میتوان انجام داد ،استفاده از ویتامین‌ها به مقدار مناسب است. تعیین روش حفظ ویتامین پوست و مو به شناخت ما از کارکرد و انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن باز می‌گردد. بهترین روش حفظ ویتامین پوست و مو تامین آن از موارد غذایی مصرفی روزانه و اصلاح الگوی تغذیه است.

بهترین روش حفظ ویتامین پوست و مو

باید شناخ کافی و دقیق از مجموعه ویتامین‌های مورد نیاز برای مو وجو داشته باشد. به این منظور سعی کردیم مجموعه‌ای از ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامت پوست و مو را نام ببریم. در واقع بهترین روش حفظ ویتامین مو و پوست گنجاندن این ویتامین‌ها در برنامه غذایی روزانه است.

ویتامینH_

ویتامین به بیوتین هم معروف است ، در زرده تخم مرغ مخلوط با شیر ،یافت میشود .در برنج هم موجود است. یکی از ویتامین‌ها ی مهم در زمینه مراقبت های ویژه از پوست ومو می‌باشد. بدن انسان قادر به ذخیره سازی آن نیست. بنا براین باید آنرا از فروشگاه های مواد مکمل تهیه نمود.

ویتامین C_

ویتامین راهبردی در زمینه پوست ومو ویتامین c است. تولید کلاژن میکند. قابل ذخیره در بدن نیست وباید آن را به صورت روزمره تهیه و استفاده کرد.کمبود ویتامین C_ در بدن موجب نازکی وخشکی مو، رشد کند ناخن، و تحلیل رفتن پوست میشود. این ویتامین در میوه وسبزیجات به وفور یافت میگردد. آب لیمو وآب پرتقال سرشار از ویتامینC است.سب یگان ساده هم مقادیر فراوانی ویتامینC درخود دارند.از دیگر منابع این ویتامین ،مکمل های آن است که در فروشگاه ها به فروش می‌رسد.

ویتامین D

این هم یکی از ویتامین‌ها ی استراتژیک در زمینه پوست ومو است.استر س را کم میکند وپوست ومو را تقویت می‌نماید.باعث قوت مو می‌شود و از ریزش آن جلوگیری میکند. کمبود این ویتامین حالت وز کرده به مو میدهد.ناخن نیز از کمبود این ویتامین صدمه دیده وپوسته پوسته میشود ،بناب این ،باید مراقب کمبود این ویتامین باشیم. ویتامین های آ _ ب_ ب کمپلکس _ ب۱۲_ برای متابولیسم،ومراکز عصبی و همچنین سلامتی پوست و مو مفیدند.به خصوص ، نیا سین ،که همان ویتامین ب است ،وویتامین ب۱۲تاثیر زیادی بر سلامتی پوست ومو میگذارد.علامه بر مو ناخن ها نیز تحت تأثیر کمبود ویتامین های ب ضعیف وشکننده میشوند.

ویتامین E

ویتامین ای برای جلوگیری از استرس مفید است. از آنجا که این ویتامین آنتی اکسیدان است وضد استرس.میتواند از سفید شدن موها که در اثر استرس به وجود می‌آید جلوگیری کند.

ویتامینA

برای بینایی مفید است . اکسیدان قوی ای است.به آن رتینول میگویند.برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.

ویتامینk

این ویتامین باید روزانه، به اندازه کافی مصرف شود. کمبود آن سبب شکستگی ،زردی ویا ضعیف شدن ناخن میشود. منابع این ویتامین :کلم ، اسفناج ، کاهو ، کلم بروکسل است.سیاهی دور چشم ، از عوارض این آن است. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X