تفاوت جراحی پلاستیک گونه با پروتز گونه چیست؟

تفاوت جراحی پلاستیک گونه با پروتز گونه چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت جراحی پلاستیک گونه با پروتز گونه چیست؟

گونه ها از جمله اندامی در صورت هستند که می توانند نقش به سزایی را در زیبایی و جوانی صورت ما ایفا کنند. بسیاری از افراد، بنا به دلایل ژنتیکی و یا در اثر تصادف و ضرب دیدگی، گونه های زیبایی ندارند و تمایل دارند تا با ایجاد تغییر در آن ها، زیبایی خود را دوچندان کنند. خوشبختانه راه حل های بسیار زیادی برای حل این مشکل وجود دارد. افرادی که از جراحی گریزان هستند، می توانند راه حل های کوتاه مدتی مانند تزریق ژل و یا بوتاکس را انتخاب کنند. جراحی پلاستیک و پروتز گونه نیز از جمله راه حل های دائمی برای داشتن گونه هایی زیبا می باشند. ما در اینجا به بررسی تفاوت های موجود میان جراحی پلاستیک گونه و پروتز گونه خواهیم پرداخت.

پروتز گونه چیست؟

عمل پروتز گونه با قرار دادن ایمپلنت هایی با انواع مختلف شامل سیلیکون، گورتکس و مدپور-پورکس و دراندازه ها و شکل های مختلف، انجام می شود. در خلال عمل پروتز گونه، جراح می تواند متناسب با ساختار صورت بیمار ایپملنت مورد نظر را انتخاب کند. پزشک می تواند از عمل پروتز گونه برای ایجاد قوس و یا برجستگی گونه استفاده کند.درخلال جراحی پروتز گونه، در داخل دهان برش هایی ایجاد می شود و ایمپلنت ها در محل مورد نظر با استفاده از پیچ هایی محکم می شوند. این فرایند در بیهوشی کامل انجام می شود و مراقبت های بعد از عمل شامل شستشوی مداوم دهان و بخیه ها، برای سه الی چهار بار در روز به شدت،می باشند. همچنین پزشک می تواند مصرف آنتی بیوتیک هایی را جهت جلوگیری از عفونت تجویز کند. ماندگاری این روش بسیار بالا می باشد و پس از قرار گرفتن ایمپلنت ها در جای خود، بیمار تفاوتی را میان آن ها و بافت اصلی استخوان احساس نمی کند. در صورت نارضایتی و یا ایجاد هرگونه تغییر، پروتز ها با یک عمل جراحی ساده برداشته می شوند.

جراحی پلاستیک گونه گذاری

راه حل دیگری که برای گونه گذاری وجود دارد، جراحی استخوان گونه است. این پروسه برای همه ی افراد مناسب نیست و بیشتر بر روی افرادی که در اثر سانحه و یا ضربه، استخوان گونه ی آن ها دچار تغییر شکل شده است، انجام می شود. در صورتی که تغییرات بیشتری برای زیبایی شخص لازم باشد، مانند به عقب راندن استخوان فک، پزشک جراح  زیبایی می تواند در خلال این عمل اقدامات لازم را انجام می دهد. در این پروسه نیز تمامی برش ها در داخل دهان انجام می شود. این روش دائمی بوده و نمی توان به راحتی تغییرات ناشی از آن را حذف کرد و یا شرایط را به حالت اولیه بازگرداند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X