انواع رینوپلاستی چیست؟

انواع رینوپلاستی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی روش های متداول و موثر جراحی بینی می باشد که جزو محبوب ترین روش های جراحی پلاستیک و زیبایی در جهان می باشد. جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های بسیار پرطرفدار بوده که ایران جزو پیشتازان این نوع جراحی در جهان می باشد. رینوپلاستی انواع مختلفی دارد که با توجه به تشخیص پزشک مورد نظر روی بینی انجام می پذیرد. از انواع رینوپلاستی می توان به رینوپلاستی کاهشی، رینوپلاستی افزایشی، رینوپلاستی نژادی، رینوپلاستی ترمیمی و رینوپلاستی پس از ضربه اشاره کرد. هر کدام از انواع رینوپلاستی کاربرد خاص خود را داشته و برای عارضه های متفاوت به کار برده میشوند.

انواع روش های رینوپلاستی

رینوپلاستی انواع مختلفی را در بر گرفته که به هر کدام از آنها به اختصار اشاره میشود. رینوپلاستی نژادی یکی از این انواع می باشد؛ از آنجا که بینی نژاد های مختلف ظاهر منحصر به فردی برای خود دارد از روش های جراحی زیبایی مختلفی برای اعمال زیبایی این نژاد ها استفاده میشود و در حین عمل سعی بر حفظ ویژگی های منحصر به فرد نژاد ها همراه با ترمیم می باشد. رینوپلاستی کاهشی نوع دیگری است که بیشتر بر روی پل بینی، نوک بینی و سوراخ بینی بیش از حد پهن انجام شده و پزشک برای زیباتر شدن ظاهر فرد قسمتی از استخوان و یا غضروف را حذف میکند. رینوپلاستی افزایشی برای مواردی است که پزشک از پیوند بافت و استخوان برای ایجاد پل بینی و یا نوک بینی بهره میگیرد. اگر بیمار طی حادثه ای بخشی از بینی خود را از دست بدهد، از رینوپلاستی ترمیمی استفاده میشود. اگر ظاهر و عملکر بینی به طور همزمان مورد هدف واقع شود از رینوپلاستی پس از ضربه برای انجام عمل استفاده میشود.

مزایای انواع رینوپلاستی

بدون شک بینی در بین اجزای صورت بیشترین تاثیر را در زیبایی فرد دارد و به همین سبب در بین انواع عمل جراحی بینی با بیشترین طرفدار مواجه می باشد. جراحی بینی میتواند مزایایی چون رفع حالت نامتقارن بینی، اصلاح سوراخ های بینی، متناسب ساختن بینی با اجزای صورت، رفع قوز در بینی و بهبود بخشیدن به نیم رخ صورت، تغییر عرض بینی متناسب با سوراخ های بینی داشته باشد. رینوپلاستی به طور کلی به دو صورت داخلی و خارجی انجام شده و سعی در انجام کمترین شکاف و جراحت در پوست دارد و تمامی این ها با نظر پزشک متخصص وبسته به  نوع عارضه صورت میگیرد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X