آیا جراحی پلاستیک گودی زیر چشم قابل اعتماد است؟

آیا جراحی پلاستیک گودی زیر چشم قابل اعتماد است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جراحی پلاستیک گودی زیر چشم قابل اعتماد است؟

گودی زیر چشم، پدیده ای است که بسیاری از افراد، به ویژه خانم ها از آن شکایت می کنند. این پدیده سبب می شود تا افراد چهره ای غمگین و خسته پیدا کنند و می تواند بر روی مناسبات اجتماعی و روابط انسان هاتاثیر بگذارد. عواملی مانند پیری، استرس، آلرژی ها و بیماری هایی مانند اختلالات کلیوی می تواند سبب به وجود آمدن گودی زیر چشم شوند. بسیاری از متخصصان در کنار استفاده از محصولات بهداشتی، مانند کرم های مخصوص، جراحی پلاستیک گودی زیر چشم را به عنوان یک روش دائم برای درمان گودی زیر چشم توصیه می کنند.

گودی زیر چشم چگونه به وجود می آید؟

همانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد عوامل بسیار زیادی می توانند سبب به وجود آمدن گودی زیر چشم شوند، که در این میان ژنتیک و افزایش سن در کنار آلرژی ها از مهمترین و تاثیرگذار ترین عوامل هستند. اما گودی زیر چشم چگونه به وجود می آید؟ پوست اطراف چشم بسیار نازک است وآب و چربی تمایل زیادی به جمع شدن در اطراف مناطق ظریف تر بدن دارند. این در حالی است که پوست با گذشت زمان کلاژن خود را از دست می دهد که خود سبب می شود تا پلک های شما پف کرده و اطراف چشمان شما فرورفته به نظر برسند.

گودی زیر چشم را چگونه درمان کنیم؟

راه حل های بسیار زیادی برای درمان گودی زیرچشم وجود دارد. شما می توانید با تغییر عادات زندگی روزمره ی خود، مانند داشتن خواب کافی، دوری از استرس، ترگ سیگار و استفاده از کرم ها و ژل های مناسب، گودی زیرچشم خود را درمان کنید. رژیم غذایی مناسب نیز می تواند تاثیر مستقیمی بر روی گودی زیرچشم شما داشته باشند.با این حال، اگر این پدیده ناشی از بیماری های نهفته در بدن شما و یا علل ژنتیکی باشد، راه حل های فوق و حتی جراحی زیبایی نیز نمی توانند موثر واقع شوند.

جراحی پلاستیک برای درمان گودی زیر چشم

جراحی پلاستیک نیز از جمله راهکار های معمول برای درمان گودی زیر چشم می باشد. در طی جراحی پلاستیک، جراح بخشی از پوست پلک و نواحی زیر آن را بریده  و چربی و آب اضافی را از آن خارج می کند. پس از این مرحله پلک را به عقب رانده و بخیه می زند. این روش دارای خطرات و عوارض نسبتا بالایی است و در مواردی ممکن است سبب آسیب رساندن به عضله و بافت های عصبی پوست شود. البته روش های جدید تری، مانند TCS، وجود دارند که با بیهوشی موضعی انجام می شوند و بهبودی پس از این روش در مقایسه با روش های سنتی سریع تر می باشد. البته روش جراحی پلاستیک گودی زیر چشم به همه توصیه نمی شود. این روش برای افرادی که دارای سن بالا هستند و یا پوست نواحی اطراف چشم آن ها بسیار نازک شده است، توصیه نمی شود.
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X