از عوارض سوختگی با لیزر دایود چه می دانید؟

از عوارض سوختگی با لیزر دایود چه می دانید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از عوارض سوختگی با لیزر دایود چه می دانید؟

در این مقاله به بررسی سوختگی با لیزر دایود می پردازیم. موهای زائد همواره از مشکلات اساسی زنان و مردان بوده اند آنها هزینه های بسیاری را برای از بین بردن این موها می کنند و از آنجا که همه راه حل ها دائمی و یا نتیجه بخش نیست در بسیاری مواقع این به امری آزاردهنده تبدیل می شود و سعی می کنند تا روشهای مختلف را امتحان کنند. روشهای سنتی مانند ریش تراش، استفاده از موم، تمیز کردن و امثال آن معمولا وقت گیر و دردناک است  و امروزه با توجه به پیشرفتهای حاصله روشهای بهتری جایگزین آن شده است، از جمله لیزر ها که می توانند درمان اثربخش و قوی در چنین مواردی باشند. لیزر دایود از راههای مطمئن و کم عارضه در درمان موهای زائد است با اینحال در برخی موارد  لیزرها نیز می تواند فرد را با عوارضی رو به رو کند از جمله سوختگی با لیزر و یا قرمزی و تورم.

برخی از عوارضی که لیزر می تواند به همراه داشته باشد را در اینجا آورده ایم.

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بدن ممکن است گرمای زیادی را به پوست تحمیل کند و در نتیجه می تواند سوختگی ناخواسته ای را بر روی پوست ایجاد نماید که در اکثر موارد سوختگی خفیف خواهد بود و درباره بیماران با پوست تیره شایع تر است ولی باید گفتدر مورد لیزر دایود به دلیل استفاده از خنک کننده ها و خطرات کمتری که برای اپیدرم ایجاد می کند شیوع کمتری داشته و این لیزر نسبت به بقیه ایمن تر است و سوختگی با لیزر دایود احتمال کمتری دارد.
  • قرمزی پوست که البته پس از مدت محدودی بهبود می یابد
  • ممکن است در ناحیه ای که لیزر تابانیده شده شاهد تورم باشیم که آن هم به شکل موقت بوده و طی یک روز از بین می رود
  • خارش از عوارضی است که به طور طبیعی پس از رفع موهای زائد ممکن است ایجاد شود
  • درد، سوزن سوزن شدن و یا بیحسی نیز از عوارض شایعی است که می تواند پس از انجام لیزر طبیعی باشد
  • پوسته پوسته شدن و کبودی که ممکن است ایجاد و طی مدت کوتاهی بعد از آن رفع شود
  • می توان از جمله عوارض نادر در اثر لیزر به تیره شدن پوست و یا ایجاد لکه های پوستی اشاره نمود که البته همانگونه که عنوان شد ممکن است در صورت مناسب نبودن اشعه لیزر بر روی پوست ایجاد شود و طی یک درمان مناسب می تواند به حالت اولیه بازگردد.
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X