روش هایی برای داشتن پوست و موی زیبا

روش هایی برای داشتن پوست و موی زیبا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش هایی برای داشتن پوست و موی زیبا

زمانی که از زیبایی و داشتن پوست و موی زیبا صحبت می شود همه ما ناخواسته به یاد چهره و صورت می افتیم چرا که می دانیم که قسمت عمده زیبایی هر فرد به این دو قسمت مربوط می شود. متاسفانه برخی از افرد گمان می کنند که حتی اگر پوستشان مشکل پیدا کنند می توانند با کمک لوازم آرایشی آن را رفع نمود اما لازم است بدانید که همین مواد آرایشی به مرور زمان پوست را خراب خواهد کرد. پس بهتر است به جای این که پوست را به حال خود رها کرده و با کمک مواد آرایشی بخواهیم کمبودش را رفع کنیم، از همان ابتدا به فکر سلامت پوست و مو بوده و مراقبت هایی را برای آن عمل بیاوریم.

برای داشتن پوست و موی زیبا باید موارد زیر را در نظر داشت:

  • حتما قبل از خروج از منزل از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود استفاده کنید تا نه تنها اشعه ماورابنش بلکه آلاینده های هوا نیز نتواند به پوست شما آسیب بزند.
  • توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد شیرینی جات می تواند میزان چروک صورت را زیاد کند در نتیجه اعتدال را در مصرف شیرینی جات رعایت کنید.
  • قبل از این که از کرم ها و مواد محافظت کننده پوست استفاده کنید ابتدا به متخصص پوست و مو مراجعه کرده و از تیپ پوستی خود باخبر شوید تا در این صورت مواد مناسب برای پوست به کار برده شود.
  • مصرف دخانیات منجر به آسیب به پوست می شود به گونه ای که با ضعیف کردن پوست صورت منجر به پیری زودرس خواهد شد.
  • استفاده از مواد گیاهی، سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید چرا که به طراوت و شادابی پوست کمک خواهد کرد.
  • قبل از خواب حتما صورت خود را با آب ولرم بشویید چرا که منافذ پوست در طول روز بسته شده و در شببه دلیل پرز پتو بسته تر خواهند شد لذا پوست نمی تواند نفس کشیده و به مرور زمان می میرد.
  • در صورتی که کوچکترین عارضه ای برای پوست رخ داد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X