خطرات لیزر دایود را جدی بگیرید

خطرات لیزر دایود را جدی بگیرید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات لیزر دایود را جدی بگیرید

بدترین چیزی که باعث شده است وجود موهای زائد بدن برای انسان آزار دهنده باشد، رشد مجدد این موهای اضافی بعد از هر بار اصلاح است. خوشبختانه امروزه راهکارهای زیادی برای حذف موهای زائد بدن وجود دارد اما افراد ترجیح می دهند که روشی را به کار گیرند تا رشد این موها کند و یا حتی متوقف شود. برای این منظور نیز راهکارهای مختلفی وجود دارد که هر کدام ممکن است عوارضی به همراه داشته باشند. در این نوشته به خطرات لیزر دایود میپردازیم.

نحوه عمل لیزر موهای زائد بدن

در این روش از امواج لیزر و یا پالس نوری کمک گرفته می شود لذا این امواج به فولیکول مو رسیده و انرژی آن به گرما تبدیل می شود. حرارت تولید شده منجر به سوختن ریشه مو و در نتیجه حذف موی زائد می گردد. در این روش اگر با فواصل زمانی منظم انجام گیرد پس از مدتی رشد موهای زائد تقریبا متوقف خواهد شد. رفع موهای زائد بدن با وسایل مختلف و به انواع گوناگون ارائه می شود برای مثال لیزر دایود به عنوان یک لیزر نیمه هادی است که طول امواج آن در محدوده مادون قرمز بوده و به خوبی می تواند به اعماق پوست نفوذ کند در نتیجه جذب ملانین را افزایش خواهد داد. به همین دلیل است که امروزه لیزر دایود نسبت به سایر لیزرها ارجح بوده و عملکرد بهتری دارد. جالب است بدانید که لیزر دایود مناسب برای پوست های تیره و موهای خشن و زخیم نیز کاربرد دارد.

خطرات لیزر دایود

مسلما در زمینه درمان و بهداشت زمانی که به سراغ راهکاری می رویم باید مطمئن شویم که خطری برای بدن و سلامتی نخواهد داشت. در مورد لیزر دایود نیز این سوال پیش خواهد آمد که آیا این روش عوارضی دارد یا خیر. به طور کلی خطرات لیزر دایود شامل:
  • ممکن است که بعد از اتمام کار پوست فرد کمی سوخته شود که در این صورت فرد بیمار باید تحت مراقبت پزشک متخصص از پوست خود مراقبت نماید تا عارضه رفع شود.
  • در برخی از افراد لیزر دایود ممکن است منجر به کهیر بدن شود که این مسئله نیز باید زیر نظر پزشک مربوطه درمان شود.
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X