نکات لازم برای مراقبتهای پوست و مو در بارداری

نکات لازم برای مراقبتهای پوست و مو در بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نکات لازم برای مراقبتهای پوست و مو در بارداری

در دوران بارداری چگونه بایداز پوست ومو یتان مراقبت کنید؟ چه روش هایی برای مراقبت از پوست و مو در بارداری کار ساز است؟ در ادامه این مطلب شما را با نکات لازم برای مراقبت‌های پوست و مو در بارداری آشنا میکنیم. تغییرات جسمی وهورمونی و عاطفی در این دوره باعث شدت اختلالات پوست ومویمان میشود. اگر به سلامت فرزندتان علاقه مند هستید ، در دوران بارداری به کلینیک پوست و مو مراجعه نکنید و یا از داروها وپماد‌های پوستی استفاده نکنید. مسلما پس از به دنیا آمدن نوزاد باید این مسائل را پی گیری کنید. تغذیه مناسب را در دستور کارتان قرار دهید. ورزش و استفاده از هوای پاک در سلامت و شادابی پوست شما بسیار مؤثر است.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری و نکات لازم برای مراقبت‌های پوست و مو در بارداری

یکی از مهمترین عوامل سوزش وخارش پوست ، نوسانات هورمونی است. این نوسانات سبب میشوند تا جریان خون از سرعت مناسب برخوردار نباشد. ودرنتیجه ما بر روی پوست احساس سوزش وخارش کنیم. اگر به جای محصولات شیمیایی از محصولات گیاهی استفاده کنیم ، زمینه وجود سوزش وخارش. این درپوست از بین می‌بریم. اگر از محصولات ملایم استفاده کنیم ، پوست بهتری خواهیم داشت. اگر خارش وسوزش داریم باید ابتدا از سلامت کبد مطمئن شویم.

ایجاد جوش صورت در دوران بارداری

علت جوش در دوران بارداری همان تغییرات هورمونی است.در این دوره ما جوش را در دست ،پا ، بازو سینه زیر بغل تجربه میکنیم . این جوش ها بعد از تولد نوزاد بهبود می‌یابد.این البته خبر خوبی است اما در صورتی که ادامه یافت باید به. پزشک متخصص مراجعه کنید.

حساسیت به نور آفتاب

واقعیت این است از انسان نباید در هیچ سن وشرایطی در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد ،زیرا اشعه ماوراء بنفش خورشید تاثیرات مخربی بر روی پوست انسان میگذارد. این تاثیرات به میزان تابش میتواند کم و زیاد باشد. در دوران حاملگی ، به دلیل تغییر های شدید هورمونی،این پدیده شدید تر بروز میکند. در این دوران ،به خودی خود ودر بسیاری از افراد پوست حساس ودچار عارضه میشود . در این بین وجود لک هابی که به لک های حاملگی شهرت دارند ، از این جمله اند.اما به همان دلیلی که ذکر شد ،در این دوره نباید در معرض تابش نور آفتاب به صورت مستقیم وبه مدت زیاد قرار بگیریم. برای تخفیف عوارض حاملگی در این دوره ، لازم است تا از کلاه و عینک استفاده کنیم و همچنین از به کار بردن کرم های ضد آفتاب غافل نشویم .لباس گشاد و با رنگهای روشن بپوشیم. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X