ممانعت استفاده از بوتاکس

ممانعت استفاده از بوتاکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ممانعت استفاده از بوتاکس

بوتاکس ماده ای تولید شده جهت کاربردهای زیبایی و درمانی رشته ی پزشکی در کشورهایی چون آمریکا ، انگلیس و ... است . به طورکلی از تزریق بوتاکس به منظور رفع چین وچروک و انواع خطوط صورت ، دست ها ، گردن ، بالا کشیدن ابروها و تعرق بیش از حد ناحیه ی زیر بغل و پشت لب به جز در موارد ممنوعیت بوتاکس استفاده می گردد.

در همه موارد کاربرد تزریق بوتاکس ، این ماده باید توسط متخصص پوست یا جراح زیبایی در کلینیک های معتبر از طریق سوزن های بسیار ریز و مخصوص با دوز و مقدار کافی ، به زیر پوست ناحیه ی تحت درمان تزریق گردد.

پس از تزریق از فشار آوردن بر ناحیه ی مورد نظر و قرار گرفتن در معرض آفتاب یا حمام گرم نیز باید خودداری کرد.

تنها متخصصان پوست و جراحان پلاستیک مجاز به تزریق بوتاکس هستند ، این نوع تزریق به دلیل حساسیت و تخصصی بودن آن برای افراد غیر متخصص حتی پزشکان عمومی ممنوع است.

بوتاکس با فلج نمودن عضله ی پر کار و ریلکس کردن عضله ناحیه ی مورد درمان  باعث استراحت و رفع نواقص آن می گردد. از آنجا که افراد مختلف دارای سیستم ایمنی متفاوتی هستند ، می توان گفت که حتی تزریق صحیح بوتاکس در مراکز تخصصی بدون عوارض نخواهد بود اما اگر نکات لازم ارائه شده از سوی متخصص توسط بیمار رعایت شود این عوارض کم خطر و موقتی خواهند بود.

تزریق بوتاکس را می توان از سن ۲۰ سالگی به بالا شروع کرد .

ممنوعیت بوتاکس برای چه افرادی است؟

ممنوعیت بوتاکس برای زنان باردار ، شیرده ، بیماران مبتلا به فلج عضلانی ، بیماران مصرف کننده ی خانواده ی آمینوگلیکوزیدها ، افراد زیر ۲۰ سال ، بیماران مبتلا به عفونت فعال ، افراد حساس به بوتاکس، بیماران اتوایمیون ، بیماران مصرف کننده ی داروهای ضد انعقاد خون وجود دارد و چنانچه مورد تزریق بوتاکس قرار گرفته اند ، وضعیت خود را برای پزشک معالج جهت دریافت توصیه های لازم تشریح کنند.

حساسیت به بوتاکس فقط درصورت تزریق یک بار از بوتاکس مشخص می شود و با انجام آزمایش خاصی قابل تشخیص نیست .

قبل از اقدام به تزریق در جلسه ی مشاوره ای انتظارت خود را از تزریق بوتاکس عنوان کنید.

تزریق بوتاکس کارایی بسیار خوبی دارد و به خودی خود مشکل ساز نیست ، عوارض ناشی از این تزریق نیز به دلایلی چون اشتباه در تزریق صحیح ، دوز نامناسب ، مقدار بیش از حد تزریق ، رقیق شدن بیش از حد ماده ، فشار و ماساژ دادن ناحیه تحت درمان ، تزریق ماده ی تقلبی و بی کیفیت و تزریق توسط افراد غیرمتخصص در مکان های نامناسب ایجاد می شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X