علل کاهش رشد موی صورت مردان چیست؟

علل کاهش رشد موی صورت مردان چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل کاهش رشد موی صورت مردان چیست؟

کاهش رشد موی صورت موضوعی است که بسیاری از مردان را نگران می کند. موی صورت مردان در دوران نوجوانی، حدودا در سن چهارده سالگی، شروع به رشد می کنند و این روند تا بیست سالگی ادامه دارد. این موها برای بسیاری از مردان جنبه ی زیبایی دارد و تحقیقات علمی نیز وجود آن ها را برای سلامتی مفید دانسته اند. در این میان دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند سبب کاهش رشد و یا حتی ریزش موی صورت مردان شود. ما در اینجا به بررسی مهم ترین فاکتور ها که در کاهش موی صورت مردان نقش بازی می کنند، خواهیم پرداخت.

نقش هورمون ها در کاهش رشد موی صورت مردان

هورمون تستوسترون می تواند نقش مهمی را در کاهش رشد موی صورت مردان بازی کند. تستوسترون به گروهی از هورمون ها به نام آندروژن تعلق دارد. این عنصر شیمیایی نقش مهمی در کنترل و توسعه صفات ثانویه ی جنسی در زنان و مردان، مانند صدا، رشد موها و رشد اندام هایی مانند سینه ها، را برعهده دارد. زمانی که تولید این هورمون در بدن کامل شود، تستوسترون در بدن شروع به چرخش می کند و به آندروژن های اندام های مشخصی متصل می شود. آندروژن موجود در موها، یکی دریافت کنندگان تستوسترون هستند. هرگونه تغییر در تولید این هورمون می تواند رشد موهای صورت را با اختلال روبرو کند.

نقش ژنتیک در کاهش رشد و تقویت موی صورت مردان

در کنار تستوسترون، ژنتیک عامل مهم دیگری است که می تواند سبب کاهش رشد موی صورت مردان شود. عده ای از متخصصین معتقد هستند که میزان رشد موی صورت و هرگونه تغییر در این فرایند، کاملا ارثی می باشد. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که فولیکول های مو به شکل متفاوتی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی هستند. این بدان معناست که هر ژن در داخل فولیکول ممکن است رفتار متفاوتی را در برابر آندروژن از خود نشان بدهد. ژن هایی وجود دارند که سبب افزایش سلامت فولیکول های مو می شوند، در حالی که عده ای دیگر از این ژن ها می توانند در رشد موهای صورت اختلال ایجاد کنند. نتایج این مطالعات بیان می کنند، احتمال ریزش موهای صورت در مردانی که سابقه ی خانوادگی در این زمینه دارند، بیشتر از سایرین می باشد. برای دریافت مشاوره تقویت مو و استعلام هزینه تقویت مو و مشاوره رایگان، می توانید با شماره 22221000 تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X