لیزر دایود و SHR چه تفاوتی دارند؟

لیزر دایود و SHR چه تفاوتی دارند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزر دایود و SHR چه تفاوتی دارند؟

لیزر دایود و SHR دو روش پرطرفدار و جدید برای رفع موهای زائد بدن هستند. با توجه به گسترش جراحی های زیبایی که در جهان در حال انجام می باشند، لیزردرمانی برای زیبایی پوست و مو، لاغری و حذف موهای زائد بدن هم در آقایان و هم در خانم ها بسیار پرطرفداراست. در لیزر موهای زائد، طول موج مشخصی توسط دستگاه لیزر به منطقه مورد نظر تابانده می شود؛ پرتوس لیزر قدرت زیادی دارد و می تواند تا عمق فولیکول ریشه مو نفوذ کرده و به تدریج رشد موها را متوقف نماید. معمولاً حذف موهای زائد در یک جلسه امکان پذیر نخواهد بود و برای اینکه نتیجه مطلوب و دلخواه فرد حاصل شود باید طی چند جلسه لیزردرمانی بر روی ناحیه تعیین شده انجام شود.

مشخصات لیزر دایود

در روش لیزر دایود، طول موج دستگاه معادل 808 نانومتر است و برای انواع تیپ پوست در افراد مختلف قابل اجرا می باشد. لیزرهای دایود مجهز به سیستم های خنک کننده هستند که موجب خنک نگه داشتن سطح پوست در طی عمل لیزر می شود. عوارض استفاده از لیزر دایود به ندرت مشاهده شده است اما در برخی افراد ممکن است قرمزی و تورم ناحیه مورد لیزر اتفاق بیوفتد که این مسأله با مشورت با پزشک متخصص پوست و مو رفع خواهد شد.

مشخصات لیزر HSR

لیزر HSR که ترجمه فارسی آن معادل حذف سریع موهای زائد است، یکی از روش های زیبایی پوست می باشد. این روش لیزر در مقایسه با روش لیزر دایود، سرعت بیشتری دارد؛ در روش لیزر SHR، بیمار هیچ دردی احساس نمی کند زیرا پالس هایی که بر روی پوست فرد فرستاده می شوند به قدری سریع هستند که فرد قادر نخواهد بود در یک لحظه اثرات آن را احساس کند.

تفاوت های لیزر دایود و SHR

یکی از تفاوت های اصلی لیزر دایود و SHR ، تفاوت در طول موج دستگاه برای انجام لیزر درمانی است. برای لیزر دایود از طول موج 808 نانومتر استفاده می شود در حالی که در روش لیزر SHR طول موج 620 نانومتر برای حذف موهای زائد به کار می رود. در لیزر SHR احتمال سوختگی پوست در مقایسه با سایر روش های لیزر بسیار کم تر است. یکی دیگر از تفاوت های لیزر دایود و SHR این است که رشد مجدد موهای زائد با روش لیزر دایود تا مدت زمان های طولانی آغاز نمی شود اما در روش لیزر SHR امکان برگشت پذیری رشد موها بیشتر است. به عبارت دیگر می توان گفت میزان نفوذ پذیری لیزر دایود از لیزر SHR بیشتر است. به هرحال توصیه می شود قبل از انجام لیزردرمانی با پزشک متخصص خود در این رابطه گفت و گو نمایید. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X