آیا خطرات لیزر موی زیر بغل جدی است؟

آیا خطرات لیزر موی زیر بغل جدی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا خطرات لیزر موی زیر بغل جدی است؟

یکی از دغدغه های افراد در جامعه امروزی رهایی از موهای زائد به ویژه در زیر بغل می باشد. به طور کلی بیشتر زنان و مردان حداقل دو الی سه بار در هفته موهای موجود در زیر بغل خود رابه وسیله تیغ کوتاه میکنند و خلاصی از شر این موها برایشان دغدغه ای جدی در زیبایی و بهداشت است. به غیر از تیغ روش های جدید تری برای خلاصی از موهای زائد زیر بغل ابداع و ارائه شده است. یکی از این روش ها استفاده از لیزر می باشد که در زمینه از رفع موهای زائد بدن بسیار موفق عمل کرده است. البته ترس از خطرات لیزر موی زیر بغل باعث می شود هنوز هم بسیاری از افراد نتوانند به این شیوه اعتماد کنند و از روش های قدیمی و زمان بر با کیفیت پایین استفاده کنند.

نحوه ی عملکرد لیزر موهای زائد

با توسعه دانش پزشکی و زیبایی،امروزه به راحتی میتوان با چند جلسه لیزر از شر تمامی موهای زائد بدن خلاص شد. اماروزانه چندین بار این سوال از پزشکان و متخصصین پرسیده می شود که خطرات لیزر موی زیر بغل چیست؟ بسیاری مضطرب هستند که لیزر به ویژه در زیر بغل به غدد لنفاوی آسیب برساند و بستر را برای بیماری های خطرناک فراهم کند. در جواب به این سوال باید بگوییم از اولین دوره ورود لیزر به جامعه پزشکی بیش از 25 سال می گذرد و حتی یک مورد آسیب به غدد لنفاوی گزارش نشده است. علت این امر آن است که لیزر خاصیت و ماهیت نوری دارد و عمق نفوذ آن خیلی کم است بنابراین تحت هیچ شرایطی خطرات لیزر موی زیر بغل جدی نبوده و عوارض خطرناکی برای فرد ایجاد نمیکند.

سایر نکات مهم در زمینه خطرات لیزر موی زیر بغل

اما نکته ی مهمی که در این زمینه باید در نظر گرفته شود، استفاده از دستگاه لیزر مناسب و پرسنل متخصص در محلی بهداشتی و تمیز می باشد. اگر درجه ی دستگاه به خوبی تنظیم نشود یا اپراتور تسلط و تجربه کافی نداشته باشد ممکن است سوختگی با لیزر در ناحیه ایجاد شود که این امر می تواند یکی از خطرات لیزر موی زیر بغل باشد.
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X