روش های جراحی پلاستیک گونه گذاری را بشناسید

روش های جراحی پلاستیک گونه گذاری را بشناسید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جراحی پلاستیک گونه گذاری را بشناسید.

عمل گونه گذاری و برجسته تر کردن آن ها می تواند تاثیر به سزایی بر روی جوانی و شادابی فرد داشته باشد. گونه ها بر اثر پیری، رژیم های لاغری سخت و ضربات می توانند تغییر شکل دهند. پزشکان راه حل های بسیار زیادی را برای برجسته تر کردن گونه ها پیشنهاد می کنند. این راه حل  ها به طور کلی به دو دسته ی دائمی و موقت دسته بندی می شوند. راه حل های موقت شامل تزریق ژل و راه حل های دائمی، که به روش های جراحی زیبایی گونه نیز معروف هستند، شامل پروتز گونه و پیوند استخوان گونه می باشند. ما در اینجا به بررسی دو مورد از معروف ترین و رایج ترین روش های جراحی پلاستیک گونه گذاری خواهیم پرداخت.

ایمپلنت گونه

ایپملنت گونه یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک گونه گذاری می باشد.در این روش یک برش بسیار باریک در داخل دهان و یا در امتداد پلک پایین شخص ایجاد می شود. سپس  محفظه ای در زیر بافت پوست صورت، برای نگهداری از ایمپلنت ایجاد می شود. ایمپلنت با قرار گیری در این محفظه، در محل خود محکم می شود. سپس برش های ایجاد شده به وسیله ی بخیه بسته شده و با روش های رایج در جراحی پلاستیک به طور کامل پوشانده می شوند. اگر جراح بخواهد در خلال سایر جراحی های پلاستیک مانند کشیدگی پوست و یا جراحی های مربوط به پلک چشم، عمل ایمپلنت گونه را نیز انجام دهد، از برش های اولیه ایجاد شده برای سایر جراحی ها، استفاده می کند.

پیوند استخوان گونه

از دیگر روش های موجود برای جراحی پلاستیک گونه گذاری، پیوند استخوان گونه است. این روش بیشتر مناسب افرادی است که استخوان گونه ی آن ها دچار شکستگی و یا ضرب دیدگی شده باشد. در خلال این عمل، در محل فرورفتگی و یا شکستگی استخوان گونه، پیوند استخوان انجام می شود تا میزان فرورفتگی جبران شده و گونه ها بتوانند شکل برجسته ی خود را بازیابند. در این عمل نیز تمام برش های مورد نیاز در داخل دهان انجام می شود. پس از انجام هر کدام از روش های جراحی پلاستیک عنوان شده در بالا، بیمار ممکن است تا مدتی احساس درد و ناراحتی، به ویژه به هنگام غذا خوردن داشته باشد. مدت زمان بهبودی پس از انجام هر کدام از این عمل ها، در حدود 3 الی 4 ماه می باشد، البته بیمار پس از یک الی دو هفته می تواند به فعالیت های روزانه خود بازگردد و زندگی طبیعی خود را از سر بگیرد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X