پروتز پیشانی برای رفع چین و چروک

پروتز پیشانی برای رفع چین و چروک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پروتز پیشانی برای رفع چین و چروک

وقتی از پروتزهای گوناگون یا تزریق ژل صحبت می­کنیم، منظورمان استفاده از نوعی ژل است که مبتنی بر کلاژن است که یکی از انواع آن، پروتز پیشانی میباشد. این نوع از کلاژن در حقیقت نوعی پروتئین مایع است که از پوست گاو گرفته می­شود. پیشانی، یکی از اصلی­ترین و مهم­ترین اجزای صورت است که نقش مهمی در زبان بدن و بیان کردن احساسات فرد به عهده دارد. در واقع این پیشانی است که احساساتی مثل نگرانی و اضطراب، لبخند و شادی، تعجب، خشم، غم و... را نشان می­دهد؛ ولی همین کار باعث می­شود که بعد از مدتی چین و چروک­ و خط­هایی روی پیشانی افراد ظاهر شود که برای بسیاری اشخاص ناخوشایند و ناراحت­کننده است. در کنار تمام این عوامل که چین و چروک را ایجاد می­کنند، پیری پوست و همچنین نیروی جاذبۀ زمین نیز عضلات پیشانی را ضعیف و شُل می­کنند و باعث افتادگی آن می­شوند.  تمامی این اتفاقات طبیعی است و برای تمام افراد پیش خواهد آمد؛ ولی برای رهایی از دست این چین و چروک­ها نیز امروزه راه­های مختلفی از جمله تزریق ژل و بوتاکس و پروتز پیشانی وجود دارد که با استفاده از آنها می­توانید چین و چروک­های پیشانی­تان را حذف کنید و یا تعداد آنها را کاهش دهید.

تزریق ژل پیشانی و پروتز پیشانی چگونه انجام میگیرد؟

متخصص پوست در مرحلۀ اول سلامت بدن فرد را بررسی می­کند.با توجه به عمق خطوطی که روی پیشانی هست، پس از بی ­حسی موضعی و از طریق تزریق­های متعدد زیر پوستی، پروتز پیشانی انجام می­شود. پس از تزریق کردن ژل، بلافاصله برای پیشگیری از کبود شدن و متورم شدن محل، کمپرس سرد استفاده می­شود. نتایج اولیۀ تزریق، بعد از پایان جلسه، که حدود 30 تا 60 دقیقه به طول می­انجامد، نتیجۀ اولیۀ تزریق قابل مشاهده است؛ اما نتایج نهایی تزریق ژل، بعد از یک هفته که تورم و کبودی محل از بین رفت، آشکار خواهد شد.

آیا تزریق ژل و پروتز عوارضی هم دارد؟

عوارضی که ممکن است بعد از تزریق ژل به وجود بیاید، ارتباط مستقیمی با نوع ژلی که تزریق می­شود دارد. ژل­های مناسب، ژل­هایی هستند که هنگام تزریق شدن، بدن واکنشی به آنها نشان ندهد و بعدها قوام و شکل ظاهری­اش را در زیر پوستی که به آن تزریق شده است، از دست ندهد. به عنوان مثال ژل­هایی هستند که تا چند ماه بعد از تزریق هیچ مشکلی برای فرد به وجود نمی­آورد، اما بعد از چند سال گلوله گلوله می­شوند که در این صورت حتی خارج کردن آنها از زیر پوست هم بسیار سخت خواهد بود. بنابراین دقت کنید که چه نوع ژلی را برای تزریق و پروتز برایتان استفاده می­کنند. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X