دانستنی‌ها درباره لیزر مو در بارداری

دانستنی‌ها درباره لیزر مو در بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دانستنی‌ها درباره لیزر مو در بارداری

لیزر مو در بارداری از این جهت دارای اهمیت است که بانوان جوان علاقه‌مند هستند در تمامی مراحل زندگی‌شان از ظاهری زیبا و آراسته برخوردار باشند. با توجه به تغییرات هورمونی زیادی که در این دوران رخ می‌دهد ممکن است موهای ضخیم و مشکی‌رنگی در نواحی اطراف ناف، دور سینه‌ها، بازوها و حتی شکم رشد کنند و سبب بروز ناراحتی در مادران باردار شوند. به همین دلیل بسیاری ازافراد در پی راه‌حل این موضوع به لیزر درمانی روی می‌آوردند. با توجه به این که لیزر به طور کامل درون ریشه موها نفوذ می‌کند امکان رشد مجدد آنهابسیار کاهش پیدامی‌کند. به گونه‌ای که پس از  چند جلسه لیزر درمانی می‌توانید به وضوح تأثیر آن را در قسمت‌های مختلف بدنتان مشاهده کنید.

مزایای استفاده از لیزر در دوران بارداری

از مزایای لیزر مو در بارداری می‌توان به این نکته اشاره کرد که نیازی نیست به طور مرتب با استفاده از تیغ و موبرهای شیمیایی موهای قسمت‌های مختلف بدن را از بین ببرید. همچنین استفاده از این روش نسبت به اپیلاسیون و استفاده از موم دردبسیار کمتری دارد. بنابراین بانوان باردار می‌توانند به راحتی بر روی تختی که برای این امر در نظر گرفته شده است قرار بگیرند و کلیه مراحل کار را به متخصص پوست و مو بسپارند تا موهای زائدشان به راحتی برطرف شود.

معایب لیزر موهای زائد در بارداری

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که لیزر درمانی برای جنین ضرردارد و ممکن است در روند رشد اواختلالی به وجود بیاورد؛ اما این سخن تنها یک باور عامیانه است و تاکنون هیچ کدام از آزمایش‌های انجام شدهدرستی این امر را ثابت نکرده است. اگر نگرانی از بابت این امر دارید بهتر است که لیزر موهای زائدتان را به دوران پس از بارداری موکول نمایید. از دیگر معایب این روش ایجاد اندکی درد و التهاب در ناحیه تحت لیزر است که سبب آزردگی بانوان باردار می‌شود؛ زیرا پوست در دوران بارداری نسبتاً نازک و حساس می‌شود ودر برابر کوچک‌ترین عوامل محیطی واکنش نشان می‌دهد. بنابراین پزشک معمولاً از بی‌حسی جهت انجام لیزر استفاده می‌کند و استفاده از کمپرس سرد بعد از لیزر می‌تواند به مرور این درد و التهابات را کاهش دهد. با توجه به این که ریشه موها تا چه اندازه ضخیم است و با توجه به رنگ پوست ممکن است جلسات لیزر درمانی طولانی شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید تا ماه‌های آخر بارداری تحت لیزر موهای زائد قرار داشته باشید بهتر است فرآیند آن را به بعد از دوران زایمانتان موکول کنید. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X