همه چیز درباره عوارض پیکرتراشی اندام و بدن

همه چیز درباره عوارض پیکرتراشی اندام و بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره عوارض پیکرتراشی اندام و بدن

بعضی از افراد چاق از آنجا که اراده قوی برای لاغر کردن خود با انواع رژیم های غذایی و ورزش را ندارند و یا اینکه با انجام این روش ها نمی توانند به نتایج دلخواهشان دست یابند لذا پیکرتراشی اندام های بدن خود را بهترین راه برای رهایی از شر چربی های اضافی دانسته و تصمیم به این کار می گیرند. غافل از اینکه هر نوع جراحی زیبایی می تواند عوارضی را با خود به همراه داشته باشد بسیاری از افراد جامعه به راحتی این متد ها را پذیرفته و تسلیم آن ها می شوند. اگر آن ها همه چیز درباره عوارض پیکرتراشی اندام و بدن را بدانند ممکن است راه دیگری را برای لاغر تر شدن انتخاب کنند! پیکرتراشی فرآیندی است که طی آن فرد با چربی های مازاد بدنش خداحافظی می کند. دستگاه ها و ابزار های گوناگونی بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن می توان به لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و سایر موارد دیگر اشاره نمود. هدف اصلی دنبال شده در این دستگاه ها اینست که چربی ها شکسته و تخلیه شود و فرد اندامی متناسب و زیباتر داشته باشد.

عوارض پیکرتراشی اندام و بدن چیست؟

در افراد چاق موضوعی که مورد توجه قرار می گیرد شاخص توده بدنی آن هاست که چه عددی را نشان می دهد  با توجه به آن باید تصمیم گرفت که آیا استفاده از روش های ذکر شده کار مناسبی است یا خیر؟
  • اگر در افراد چاق این عدد بیش از 30 باشد آن ها مجاز به اعمال چنین فرآیند های زیبایی نخواهند بود چرا که حد معینی از چربی ها باید از بدن خارج شود تا لطمه ای به سلامت فرد وارد نشود و از آنجایی که این افراد چاقی مفرط دارند لذ با تخلیه میزان مشخص شده آن ها باز هم نمی توانند نتایج موفقیت آمیزی را مشاهده کنند.
  • ممکن است پس از عمل های پیکرتراشی افراد با کبودی، تورم و قرمزی در نواحی از بدن مواجه شوند که از بین رفتن آن ها به مدت ها زمان نیاز داشته باشد.
  • بروز برخی از بیماری ها به دلیل حجم چربی خارج شده از بدن مانند تنگی نفس و یا بیماری های قلبی نیز دور از انتظار نیست.
  • در صورتیکه بیمار توسط پزشکی درمان شود که تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد و نتواند آب و مایعات ترشح شده اضافی را خارج نموده و منافذ به زودی مسدود گردند در آینده خطرات زیادی را برای وی به همراه خواهد داشت.
منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X