تقویت موهای صورت مردان به روش های طبیعی

تقویت موهای صورت مردان به روش های طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تقویت موهای صورت مردان به روش های طبیعی

تقویت موهای صورت مردان یا ریش و سبیل یکی از دغدغه های مردان خصوصا مردانی است که ریش و سبیل باعث جذابیت بیشتر آنها میشود، می باشد. روش های زیادی برای تقویت موی صورت مردان وجود دارد که برخی از این روش ها روش های ساده و طبیعی می باشند. روش های طبیعی روش هایی می باشند که مورد تاکید طب سنتی و طب جدید بوده و برگرفته از اسانس ها و عصاره های گیاهان تقویت کننده می باشند. متابولیت های ثانویه ی موجود در گیاهان باعث شده تا این گیاهان به گیاهانی مفید برای تقویت موی صورت مردان تبدیل شوند و از ریزش مو جلوگیری نمایند. اسانس های مفید این گیاهان به صورت محلول، روغن، اسانس، شامپو و کرم موجود بوده و در داروخانه ها مورد عرضه قرار میگیرند.

مواد مغذی مفید برای تقویت موی صورت مردان

یکی از روش های طبیعی تقویت موی صورت مردان سبک زندگی صحیح و استفاده از مواد مغذی و مفید می باشد. مصرف سبزیجات سبز و تیره رنگ، مصرف شیر و لبنیات، مصرف مواد پروتئینی چون قارچ و سفیده ی تخم مرغ یکی از روش های تقویت موی صورت می باشد. مصرف مکمل های غذایی به صورت قرص و کپسول چون زینک پلاس، فولیک اسید و آهن، ویتامین ای، ویتامین های گروه ب چون بیوتین، ویتامین دی و ث میتواند موجب تقویت ریشه ی مو شده و علاوه بر این از ریزش موی صورت جلوگیری نماید. استفاده از روغن های حاوی گلیسیرین، آلوئه ورا، جوانه ی گندم تاثیر بسزایی در لطافت و تقویت موی صورت مردان دارد.

حفاظت از پوست از راه های طبیعی تقویت موی صورت

محافظت از پوست و پاکسازی به موقع آن از راه های موثر برای تقویت ریشه ی موی صورت می باشد. افرادی که مکررا به استخر می روند و یا در معرض نور شدید خورشید قرار دارند،  مانند ناجیان غریق و یا شناگران ماهر( به دلیل وجود کلر) و یا افراد جوشکار در معرض ریزش موی صورت قرار دارند. این افراد قبل از وارد شدن به استخر باید از روغن های محافظت کننده چون روغن هسته ی انگور استفاده نمایند. پاکسازی و لایه برداری پوست به صورت مرتب یعنی هفته ای یکبار باعث از بین رفتن سلول های مرده ی پوست شده و سلول های جدید را تحریک به بازسازی و تقویت ریشه ی مو مینمایند. ورزش و چکاپ کامل بدن از لحاظ هورمونی میتواند تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مو داشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X