بهترین روش های تقویت موهای صورت پسران

بهترین روش های تقویت موهای صورت پسران

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش های تقویت موهای صورت پسران

یکی از دغدغه های پسران در دوران نوجوانی افزایش رشد موهای صورت آنها می باشد. وجود ریش و سبیل در پسران نوجوان به آنها حس اعتماد به نفس، احساس استقلال، حس جذابیت و مردانگی داده و به همین سبب به دنبال راه حل هایی برای تقویت موی صورت خود می باشند. شایعات علمی زیادی در خصوص تقویت موهای صورت وجود دارد که یکی از این شایعات تیغ زدن صورت می باشد که از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است و تصوری کاملا غلط می باشد. بهترین روش های تقویت موهای صورت پسران روش هایی کاملا علمی و طبیعی می باشد که مورد تایید پزشکان و هیئت های علمی معتبر قرار گرفته اند. یکی از بهترین روش های تقویت موهای صورت پسران استفاده از مواد معدنی و املاح می باشد؛ چرا که موی بدن برای رشد سریع تر و بهتر خود نیازمند مواد معدنی می باشد.

بهترین روش  طبیعی و خانگی تقویت موهای صورت پسران

مواد معدنی که موی صورت برای رشد به آنها نیاز دارد شامل انواع ویتامین ها و مکمل های غذایی می باشد که به صورت قرص، کپسول و شربت های خوراکی در داروخانه ها توزیع میشوند. مصرف انواع مولتی ویتامین در حد مجاز، مصرف بیوتین، ویتامین های B1، B6، B12 و مصرف فولیک اسید و ویتامین های ای و ث میتواند تاثیر موثری در روند رشد موهای صورت داشته باشد. علاوه بر این روش های دیگری چون مصرف روغن های حاوی تقویت کننده ی موی صورت چون روغن کنجد، سیاه دانه و عصاره ی آلوئه ورا از روش های دیگر تقویت موی صورت می باشد. محافظت از پوست در برابر کلر موجود در استخر، در برابر اشعه ی آفتاب و لایه برداری به موقع پوست میتواند تاثیر بسزایی در تقویت موی صورت داشته باشد. سبک زندگی، تغذیه و ورزش نیز در تقویت مو به طور غیر مستقیم نقش دارند.

روش های دارویی و درمانی تقویت موی صورت پسران

رشد موی صورت وابستگی زیادی به هورمون تستوسترون موجود در خون داشته و به همین سبب اگر روش های طبیعی در تقویت موی صورت جواب ندادند باید به سراغ آزمایش خون و روش های هورمون درمانی در صورت اختلال در هورمون ها رفت. کاشت مو، پیوند مو و جراحی روش های دیگری است که در صورت عدم وجود فولیکول های مو در صورت مورد استفاده قرار میگیرند. تمامی این روش ها با تایید و نظر پزشک متخصص صورت گفته و همواره بهترین راه برای تقویت رشد مو مراجعه به متخصص مو و زیبایی  با تجربه و ماهر است. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X