ترمیم موهای دکلره با این چند روش

ترمیم موهای دکلره با این چند روش

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ترمیم موهای دکلره با این چند روش

 دکلره کردن مو یعنی استفاده از مواد شیمیایی قوی برای از بین بردن رنگ اصلی مو. به دلیل اینکه برای دکلره کردن موی سر از مواد شیمیایی بسیار قوی استفادهه می شود، احتمال اسنکه بافت خارجی مو آسیب ببیند و ریشه موها ضعیف شوند بسیار زیاد است. دکلره کردن موی سر به طور مداوم موجب تخریب ریشه مو، افزایش ریزش غیر عادی مو و حتی مشکلات پوستی می شود. با توجه به موارد فوق، ترمیم موهای دکلره پس از انجام این روش آرایشی، لازم و ضروری است. موی افراد هر حالتی که داشته باشد پس از دکلره شدن، حالت زبر و خشن به خود می گیرد بنابراین باید با استفاده از روش هایی که برای شما بیان می کنیم از آن ها مراقبت کرد.

استفاده از روغن های ماساژ و حالت دهنده ها

برای محافظت از موهای دکلره و برای اینکه حالت نرمی و زیبایی موها حفظ شود از روغن هایی که مخصوص ماساژ هستند و رنگ شفافی دارند استفاده کنید. روغن نارگیل می تواند برای ماساژ مو گزینه بسیار مناسبی باشد. این روغن، شکنندگی مو را از بین برده و موجب نرمی و لطافت، درخشندگی و معطر شدن آن می شود.

شستشو با شامپوی مخصوص دکلره و استفاده از ماسک مو

پس از انجام دکلره مو، زبری موها ممکن است آزاردهنده باشد؛ برای رفع این مشکل حتماً از شامپوهایی استفاده کنید که مخصوص موهای دکلره هستند. ماسک هایی که حالت آبرسانی برای مو دارند برای ترمیم موهای دکلره بسیار مناسب هستند. ماسک رطوبت رسان موی دکلره موجب نرمی موها شده و تارهای آسیب دیده مو را ترمیم می کند.

شستشوی موی دکلره با آب سرد

اگر موهای دکلره را با آب گرم بشوئید میزان رطوبتی که به موهای شما می رسد کاهش می یابد. شستشو با آب سر می تواند دریافت رطوبت توسط موهای دکلره را افزایش دهد و موجب نرم شدن آن ها شود. کوتیکول موهای دکلره با استفاده از آب سرد تقویت می شوند.

ترمیم مو با تأخیر در رنگ کردن موها

اگر از آن دسته افرادی هستید که تنوع رنگ مو برای شما اهمیت زیادی دارد باید بدانید که دفعات مکرر رنگ موها علاوه بر دکلره کردن، آسیب های جدی به مو وارد کرده و ریشه مو را تضعیف می کند. یک یا دو بار در سال بیشتر نباید موهای خود را دکلره کنید. حتی الامکان بین هر بار رنگ کردن موی دکلره، چند ماه فاصله بیاندازید. سلامت موهای خود را برای زیباتر شدن به خطر نیندازید. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X