هزینه و قیمت پیکرتراشی شکم در تهران

هزینه و قیمت پیکرتراشی شکم در تهران

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و قیمت پیکرتراشی شکم در تهران

پیکرتراشی یا لیپوماتیک روشی موضعی برای لاغری است که از آن در سراسر دنیا استفاده می­شود. این روش کاملاً بی­ خطر است و عوارض بسیار کمی دارد. همچنین سلامت آن از طرف سازمان FDA آمریکا تأیید شده است. نکتۀ بسیار مهمی که در این روش برای لاغری وجود دارد، این است که در آن امکان برگشتن چربی­ها از بین می­رود و همینطور عوارضی مثل کبودی، درد و تورم که در سایر روش­های جراحی لاغری معمولاً وجود دارد، در این روش از بین رفته است. قیمت پیکرتراشی شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد.
  • برای حذف حجم زیادی از چربی های بدن، لیپوماتیک، امن ترین و اثربخش ترین روش درمانی است.
  • عمل آبدومینوپلاستی برای صاف شدن شکم از طریق حذف چربی ها و پوست اضافه شکم بسیار مفید است.
  • عمل پیکرتراشی با اسکالپتور ، برای حذف چربی های کوچکتر اثربخشی بالایی دارد.
  • عمل لیزر لیپولیز اثربخشی و ایمنی بالایی دارد.
تمام این ها، ویژگی های عمل های پیکرتراشی بود که هر کدام می تواند برای یک هدف مفید باشد. ممکن است شما به دنبال کاهش وزن چشمگیر باشید تا بتوانید از لباس هایی با سایز کوچکتر استفاده کنید یا ممکن است پس از زایمان، مایل باشید به استایل قبلی خود بر گردید. هر دلیلی که داشته باشید، روش های پیکرتراشی و حذف چربی به شما برای رسیدن به هدفتان کمک خواهد کرد.

آیا لیپوماتیک برای شما مناسب است؟

گاهی، علیرغم ورزش ها و رژیم های غذایی سخت شما، چربی های مقاوم در برخی نقاط بدن وجود دارد که به راحتی قابل آب شدن نیست و به همین دلیل روند کاهش وزن و کاهش سایز شما به تاخیر خواهد افتاد. پزشکان معتقدندن بیماران نسبتاً جوان که حجم پوست مناسبی در ناحیه شکمی دارند و دارای مقادیر زیادی چربی های زیر پوستی هستند، بهترین کاندیدا برای عمل لیپوساکشن و لیپوماتیک هستند. به عبارت دیگر، اگر شما ورزش می کنید و غذای سالمی دارید اما هنوز حجم زیادی چربی در بدن خود دارد، لیپوماتیک عمل مناسبی برای شما است. در این صورت پوست شما نیز زودتر به حالت طبیعی بر خواهد گشت و نگران افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک نیز نخواهید بود. دوران نقاهت عمل لیپوماتیک بسیار کوتاه است و به استراحت کمی پس از عمل نیاز است. یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک به جای ماندن اسکار بسیار کوچک است. در صورتی که جراح شما حرفه ای باشد، ممکن است برخی از برش ها را بپوشاند.

درباره لیپوماتیک بیشتر بدانید

  [caption id="attachment_17891" align="aligncenter" width="600"] قیمت پیکرتراشی شکم[/caption]

معایب لیپوماتیک

مراجعه به یک جراح پلاستیک و لاغری ماهر و باتجربه بسیار اهمیت دارد. در غیر اینصورت ممکن است نتیجه دلخواه را از عمل خود نگرفته و حتی دچار ناهمواری پوست بعد از لیپوماتیک شوید. لیپوماتیک یک روش برای کاهش وزن یا حذف پوست اضافه نیست. شما باید بدانید که اضافه وزن، افزایش سن و بارداری در طول زمان می تواند نتیجه عمل لاغری شما را تحت تاثیر قرار دهد. در بسیاری از موارد عمل لیپوماتیک با عمل های جراحی لاغری دیگر ترکیب می شود تا بهترین نتیجه به دست آید. مواردی وجود دارد که پزشک جراح، عمل لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی را برای دستیابی به بهترین نتیجه ترکیب می کند.

چه زمان به عمل آبدومینوپلاستی بپردازیم؟

عمل آبدومینوپلاستی یا تامی تاک، فرآیندی است که در خلال آن، پوست و چربی اضافه از ناحیه شکم و ماهیچه های سفت دیواره شکم جدا می شود. پزشکان معتقدند عمل آبدومینوپلاستی برای خانم هایی که یک یا چند زایمان داشته اند بسیار مناسب است. در عمل تامی تاک ، بافت های چربی، پوست اضافه و استرچ مارک های زیر شکم حذف می شود. یکی از مزایای مهم عمل تامی تاک این است که این عمل می تواند شکم و نواحی میانی بدن را دوباره شکل داده و بخصوص زنان را به استایل قبل از بارداری شان باز گرداند. باید توجه داشته باشید که عمل پیکرتراشی تامی تاک برای زنانی که قصد بارداری دارند مناسب نیست. ماهیچه هایی که در خلال عمل آبدومینوپلاستی ساخته شده اند می توانند در طول زایمان جدا شوند. بنابراین بهتر است تا زمانی که دیگر قصد و توانایی باردار شدن را ندارید صبر کنید. عمل آبدومینوپلاستی برای افرادی که قصد حذف چربی و پوست اضافه شکم و شکل دادن و صاف کردن شکم را دارند بسیار مناسب است. تکنیک های خاصی در عمل تامی تاک به کار گرفته می شود: تامی تاک کامل برای نواحی بالا و پایین شکم مناسب است. اگر چربی کمی در زیر شکم خود دارید که باید حذف شود، یا اگر فکر می کند شکم شما باید کمی کوچکتر شود، بهتر است از مینی آبدومینوپلاستی استفاده کنید.

درباره آبدومینوپلاستی بیشتر بدانید

معایب آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی نیز، مانند لیپوماتیک روشی برای کاهش وزن نیست. این روش برای افرادی مناسب است که به یک وزن ثابت رسیده اند و تمایل به حذف چربی  اضافه از دیواره شکمی خود هستند. عمل مینی تامی تاک اسکار کمی به جا می گذارد اما عمل آبدومینوپلاستی کامل اسکار بزرگتری را از یک پهلو تا پهلوی دیگر بر روی شکم باقی می گذارد. بسیار مهم است که برای پرداخت قیمت پیکرتراشی صرفه جویی نکنید، بلکه به جراحی مراجعه کنید که خط برش نازکی را زیر خط بیکینی شما قرار دهد تا به راحتی قابل مشاهده نباشد. نکته منفی دیگر، دوران نقاهت است. شما می توانید 10 الی 14 روز پس از عمل به کار و فعالیت روزانه خود بپردازید. همچنین بیماران باید به دقت نکات و توصیه های مراقبت بعد از عمل را دنبال کنید. علاوه بر این، بیماران باید تا 6 هفته از فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کنند تا محل برش و بافت های آسیب دیده بهبود یابند.

لیزر لیپولیز

در عمل لیپولیز از یک فیبر اپتیکی نازک زیر پوست که حامل اشعه لیزر است استفاده می شود تا بافت های چربی را 900 درجه گرم کرده و باعث ذوب شدن آن ها شود. این عمل به دقت بسیار بالایی نیاز دارد.

هزینۀ لیپوماتیک یا پیکرتراشی چقدر است؟

یکی از عواملی که افراد در جراحی­های زیبایی یا تناسب اندام به آن توجه می­کنند و ذهنشان را درگیر می­کند، هزینه و قیمت این کار است. این روزها با به وجود آمدن تنوع و گوناگونی در روش­های لاغری و تبلیغات رنگارنگ و زیاد در این زمینه که هر کدام قیمت­های متنوع خودشان را دارند و گاهی تفاوت قیمت­ها با یکدیگر بسیار زیاد و نامعقول هم هست، افراد در انتخاب­هایشان دچار شک و تردید می­شوند و نمی­توانند از بین هزینه­ها و قیمت­های پیشنهادی موجود، یکی را انتخاب کنند. کسی که می­خواد پیکرتراشی کند باید بداند که پیشنهادهای کمترین هزینه­ها که گاهی خیلی هم تعجب­آور و غیرعادی است، فریب و کلاهبرداری است. باید توجه کنید که اگر می­خواهید از روشی بهداشتی و مناسب استفاده کنید که برگشت­پذیر نباشد و مشکلات جسمی دیگری برای شما پیش نیاورد و عوارض کمتری هم داشته باشد، باید با مشورت با پزشکان و تحقیق، بهترین روش و مرکز و بهترین و مناسب­ترین قیمت را انتخاب کنید. [caption id="attachment_17892" align="aligncenter" width="600"] عمل زیبایی پیکرتراشی[/caption] لازم به ذکر است که تبلیغاتی که در آن به استفاده از داروهای لاغری و پک­ها و... توصیه می­کنند، بهداشتی نیستند و عوارضی مثل ایجاد اختلالات در معده و مشکلات پوستی و... را خواهند داشت. طبیعی است که هزینه­های انجام لیپوماتیک یا پیکرتراشی با توجه به دستگاه­هایی که مورد استفاده قرار می­گیرد و همچنین هزینه­های پزشک و کلینیک و... نسبت به سایر روش­های دیگر لاغری گران­تر و بالاتر است؛ ولی در عوض اثرگذاری آن هم طولانی­مدت و تقریباً دائمی است، برگشت­پذیر نیست و تقریباً تمام این پیکرتراشی­ها با موفقیت انجام می­شود و به انتها می­رسد.

هزینۀ تقریبی پیکرتراشی در تهران چقدر است؟

این روش هزینه­ های مختلف و متفاوتی دارد و به عوامل مختلفی مثل مقدار و میزان چربی، قسمتی که چربی در آن قرار دارد، پزشک متخصص، کلینیکی که عمل در آنجا انجام می­شود، تجهیزات مورد استفاده و... بستگی دارد؛ ولی قیمت پیکرتراشی شکم به طور تقریبی آن توسط کلینیک تعیین می شود. حذف توده چربی اضافی در نواحی شکم و پهلو می تواند عملی باشد که فرد را دچار استرس کند. اغلب، رژیم های لاغری و ورزش به تنهایی برای حذف این حجم از چربی ها کافی نیستند. در این موارد، بسیاری از افرادی که به دنبال روش های مناسب زیبایی اندام و لاغری هستند، از لیپوساکشن استفاده می کنند که تقریباً معروف ترین عمل جراحی لاغری و زیبایی در دنیا از دهه ها پیش است. لیپوماتیک یا لیپوساکشن امن، روشی جدیدتر است که می تواند چربی های ناحیه هدف را به صورت دقیق و مطمئن حذف کند. استفاده از روش های پیکرتراشی شکم به همراه عمل های جراحی پلاستیک دیگر نظیر آبدومینوپلاستی (یا تامی تاک) و عمل جراحی کوچک کردن سینه می تواند منجر به زیبایی اندام و جوانسازی پوست شکم فرد شود.

بهترین کاندیدای عمل پیکرتراشی شکم

قبل از اینکه بیماران اقدام به انجام عمل لیپوماتیک، بادی جت یا لیپوساکشن نمایند، بهترین کاندید انجام این عمل باید توسط متخصص جراحی پلاستیک تشخیص داده شود. بهترین کاندیدای عمل پیکرتراشی شکم و پهلو کسی است که دارای سلامتی کامل بوده، دارای بیش از 10 کیلوگرم اضافه وزن (نسبت به وزن ایده آل خود بر اساس bmi بدنی) باشد و چربی های اضافه قابلیت حذف با روش های رژیم غذایی و ورزش را نداشته باشد. زنان و مردان با سن بیشتر از 18 سال که دارای شرایط فوق برای عمل های جراحی لاغری باشند می توانند از روش لیپوماتیک یا هر روش دیگری جهت پیکرتراشی شکم استفاده نمایند.

چه کسانی برای عمل پیکرتراشی پهلو و شکم مناسب نیستند؟

  • زنان باردار و شیرده
  • افرادی که از لحاظ سلامت کامل جسمانی دارای مشکل هستند
  • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنند و مجاز به ترک این داروها در هفته های منتهی به عمل نیستند.
  • افرادی که به لیدوکائین مورد استفاده در عمل حساسیت دارند.
[caption id="attachment_17893" align="aligncenter" width="600"] هزینه عمل تامی تاک[/caption]

نتایج مورد انتظار از عمل پیکرتراشی شکم

عمل لیپوماتیک و سایر عمل های پیکرتراشی، روشی برای کاهش وزن نیست و نمی توانند خطوط استریا و سلولیت و کشیدگی پوست را حذف کنند. این عمل تنها می تواند توده های مجتمع و کوچک چربی را حذف کند. در اغلب موارد، حدود 4.5 کیلوگرم چربی می تواند از محل هدف عمل حذف شود. یک کاندیدای ایده آل برای عمل پیکرتراشی، به وزن ایده آل نزدیک است اما قصد زیبایی اندام و پیکر خود را دارد.
کاشت ابرو،کلینیک کاشت ابرو،کلینیک ایران نوین
کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X