آنچه قبل از انجام بوتاکس حتما باید بدانید

آنچه قبل از انجام بوتاکس حتما باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه قبل از انجام بوتاکس حتما باید بدانید

ماده ی بوتاکس یک سم ضعیف شده است که با شل کردن و فلج نمودن عضله های زیر پوست، چین و چروک ها را پر کرده و از بین می برد . این روش مورد تایید سازمان دارو و غذای آمریکا نیز می باشد . از آنجایی که آگاهی قبل از بوتاکس تأثیر زیادی در انجام صحیح مراقبت های پس از بوتاکس دارد، بنابراین نکاتی درباره بوتاکس در این مطلب آورده شده است.

از بوتاکس می توان جهت رفع چین و چروک و نواقص نواحی مختلفی چون ؛ چروک های افقی پیشانی ، اطراف چشم و گوش ، خط خنده ، کنار بینی ، خط اخم ، گردن و زیر گردن و خطوط اطراف لب استفاده نمود .

دانستنی های لازم قبل از بوتاکس

آگاهی از موارد زیر قبل از بوتاکس بسیار مهم خواهد بود :

● در مورد کارایی و تاثیراتی که بوتاکس بر روی شما ایجاد می کند اطلاعات کسب کنید، در مورد انتظاراتی که بوتاکس برآورده نمی کند ، اطلاع کامل داشته باشید .

● قبل از اقدام به تزریق پزشک با وسواس و دقت زیاد پزشک معتبر و با تجربه ای را متناسب با بودجه ی خود انتخاب کنید و از مراجعه به مراکز غیرتخصصی که از مواد بوتاکس غیراستاندارد استفاده می کنند به شدت خودداری کنید ، بوتاکس اصل باید دارای تائیدهای وزارت بهداشت و درمان باشد .

● انتظارات خود را از نتیجه تزریق بوتاکس با پزشک معالج خود درمیان بگذارید ، با این کار پزشک از نیت شما به خوبی آگاه شده و ممکن است راه حل های مناسب تری را جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب شما، به شما ارائه دهد .

● جهت جلوگیری از کبودی و پف شدگی صورت پس از تزریق بوتاکس، باید تا دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف روغن های ماهی و قرص ایبوپروفن جدا خودداری کنید .

با مشورت با چندین پزشک می توانید با تجربه ترین و بهترین آنها را انتخاب کنید .

● مصرف روزانه ی گیاه همیشه بهار و آناناس در افرادی که پوست حساسی دارند ، باعث کاهش تحریک پذیری حاصل از تزریق بوتاکس می شود .

● برای محاسبه ی دقیق هزینه تزریق بوتاکس، از پزشک خود نحوه ی محاسبه ی تزریق بوتاکس را سئوال کنید ، معمولا پزشکان از دو روش ؛ محاسبه به ازای تزریق هر واحد بوتاکس و محاسبه براساس مهارت پزشک و ناحیه ی مورد تزریق استفاده می کنند که محاسبه تزریق به ازای هر واحد بهتر و دقیق تر خواهد بود .

آنچه پس از بوتاکس باید رعایت کنید

●  پس از تزریق بوتاکس ، پنج روز طول خواهد کشید تا بوتاکس اثر خود را به خوبی نشان دهد ، لذا اگر قرار ملاقات و مهمانی مهمی دارید بهتر است ۶ هفته قبل از آن اقدام به تزریق بوتاکس نمایید .

● به خاطر آلودگی و عفونت ، بسته ی بوتاکس تزریقی هر فرد باید حتما در حضور فرد باز شده و تزریق گردد .

● برای ایجاد تعادل و جلوگیری از صدمات تزریق بیش از حد بوتاکس ، باید تزریق بوتاکس در هر ناحیه از صورت و بدن با توجه به نیاز آن ناحیه صورت گیرد ، لذا نباید بر تزریق بیش از حد بوتاکس اصرار گردد .

● به منظور جلوگیری از انتقال بوتاکس به نواحی دیگر ، پس از تزریق بوتاکس ۲ الی ۴ ساعت در حالت ایستاده قرار گیرید. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X