خطرات و عوارض لیپوماتیک برای صورت

خطرات و عوارض لیپوماتیک برای صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و عوارض لیپوماتیک برای صورت

لیپوماتیک یکی از روش های موضعی برای از بین بردن چربی های موجود در بخش های مختلف بدن، مانند صورت می باشد. برخلاف لیپوساکشن که در آن چربی ها با حرارت دیدن از بافت های بدن جدا می شوند، در لیپوماتیک چربی ها تراشیده می شوند و از بدن خارج می شوند. لیپوماتیک برای صورت می تواند به تنهایی و یا در کنار سایر روش ها مانند تزریق بوتاکس و یا لیفتینگ، به منظور جوانسازی صورت و تغییر شکل آن مورد استفاده قرار گیرد. لیپوماتیک امروزه به عنوان یکی از مطمئن ترین و موثر ترین روش های موضعی برای تخلیه ی چربی، شناخته می شود.

چرا لیپوماتیک صورت

صورت از جمله قسمت هایی از بدن است که نسبت به کاهش و یا افزایش وزن بسیار حساس می باشد. ممکن است رژیم های غذایی و ورزش بتواند چربی قسمت های مختلفی از بدن را از بین ببرد، اما در بسیاری از افراد، این روش ها تاثیری بر روی چربی های اضافی صورت و گردن ندارند. در این زمان است که پزشک متخصص می تواند انجام عمل لیپوماتیک را به شما برای از بین بردن چربی های موجود در این نواحی توصیه کند.مدت زمان این عمل کمتر از یک ساعت است و این عمل به طور کلی پیچیدگی کمتری را نسبت به لیپوماتیک در سایر اندام های بدن  مانند لیپوماتیک پشت کمر داراست.

عوارض و خطرات روش لیپوماتیک صورت

به طور کلی، خطرات لیپوماتیک در صورت، نسبت به سایر اندام های بدن کمتر می باشد. با این حال لیپوماتیک برای صورت نیز، مانند سایر عمل های موجود، دارای خطرات بالقوه ای می باشد، از جمله این خطرات می توان به عفونت، خون ریزی، آسیب دیدگی عصب های صورت و از بین رفتن حس در بخش هایی از آن، زخمی شدن، مسمومیت های دارویی به ویژه داروی لیدوکایین و خطرات ناشی از بیهوشی عمومی و موضعی، اشاره کرد. پزشک معالج شما با تجویز داروهایی مانند آنتی بیوتیک و همچنین توصیه هایی جهت تغییر سبک زندگی خود، از قبیل ترک سیگار به منظور کاهش خطر عفونت، می تواند تا حد زیادی عوارض و خطرات این عمل را کاهش دهد. بهتر است قبل از انجام این عمل با پزشک متخصص خود در مورد عوارض و ریسک های لیپوماتیک مشورت کنید. منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X