رفع آثار سوختگی پوست با جراحی زیبایی سوختگی

رفع آثار سوختگی پوست با جراحی زیبایی سوختگی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع آثار سوختگی پوست با جراحی زیبایی سوختگی

آسیب های ناشی از سوختگی به هر دلیلی که سوختگی اتفاق افتاده باشد علاوه بر مواردی که سبب از دست رفتن حس لامسه و یا سبب معلولیت حرکتی می شود می تواند بر زیبایی ظاهری افراد تاثیر گذاشته و بافت پوست را با ظاهری مخرب همراه سازد. برای رفع آثار سوختگی در موارد متعدد با درجه سوختگی پایین یا بالا روش های درمانی متفاوتی پیشنهاد می شود. یکی از روش های درمانی برای بهبود آثار سوختگی روی پوست استفاده از جراحی زیبایی سوختگی می باشد. جراحی زیبایی سوختگی به شکل های مختلف توسط جراحان این امر برای رفع آثار سوختگی در نواحی مختلف بدن انجام پذیر است. برخی از انواع جراحی زیبایی سوختگی می توانند علاوه بر ترمیم پوست و برگرداندن زیبایی ظاهری در بهبود علائم حرکتی ناشی از سوختگی نیز نقش داشته باشند.

جراحی زیبایی سوختگی

با توجه به عامل سوختگی و درجه ای از سوختگی که فرد به آن دچار شده است روش های درمانی متفاوتی در نظر گرفته می شود. در سوختگی هایی که بافت پوست از بین رفته و ظاهر فرد دچار مشکل می  شود  اغلب از پیوند پوست استفاده می کنند. در پیوند پوست از قسمت های سالم پوست فرد جهت انجام پیوند استفاده می شود و اگر پوست سالم برای پیوند به اندازه کافی وجود نداشته باشد از پانسمان زخم سلولی استفاده می شود. در سوختگی هایی که ایپدرم و درم آسیب می بینند چون سلول سالمی برای ترمیم و بازسازی آن در بدن وجود ندارد باید جراحی پلاستیک صورت بگیرد. روش های جراحی ترمیمی برای پوست شامل روش های متعدد می شود که از جمله آنها می توان به پیوند پوست، کشیدن بافت، میکروسرجری و جراحی فلپ آزاد اشاره کرد.

مراقبت پس از جراحی پلاستیک سوختگی

  • پس از این که عمل جراحی زیبایی سوختگی روی پوست انجام شد برای گرفتن نتیجه بهتر افراد باید مراقبت های لازم را بعمل آورند نا نتیجه بهتری از انجام جراحی بگیرند.
  • بطور کلی پس از جراحی زیبایی سوختگی بهتر است استراحت کافی وجود داشته باشد و فرد خودش را خسته نکند.
  • لباس های تنگ در ناحیه ای که روی آن جراحی صورت گرفته استفاده نشود.
  • حتما داروهای توصیه شده پزشک به موقع مصرف شوند.
  • علائم غیر طبیعی اگر پس از انجام جراحی مشاهده شود باید حتما به اطلاع پزشک مربوطه رسانده شود.
  • به هر ترتیب هر گونه توصیه پزشکی که مربوط به عمل جراحی می باشد باید به شکل دقیق و درست رعایت شود.
  منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X