توصیه های پوست و مو در طب سنتی چیست؟

توصیه های پوست و مو در طب سنتی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

توصیه های پوست و مو در طب سنتی چیست؟

یکی از دلایلی که امروزه به توصیه های پوست و مو در طب سنتی بیشتر توجه می شود وجود تاثیرات خوب و فوق العاده در کیفیت استفاده از مواد مختلف طبیعی است. بسیاری از محصولاتی که به صورت طبیعی برای پوست و مو در طب سنتی توصیه می شود حاصل تجربه ی افرادی است که پس از سال ها استفاده از این مواد بدست آورنده اند. بنابراین می توان با تکرار این توصیه ها برای سلامت و بهداشت پوست و مو اقدام کرد و نتایج خوبی را دریافت نمود.

پوست و مو در طب سنتی

توصیه هایی که برای پوست و مو در طب سنتی بیان می شود گاه برای درمان و رفع مشکلات پوست و مو است و گاه برای پیشگیری از بروز مشکل توصیه می گردد. بنابراین بهتر است افراد قبل از آنکه زمان درمان دیر شود به این توصیه ها عمل نمایند. در ابتدا پزشکان طب سنتی توصیه می کنند که برای داشتن پوست و موی سالم نکات تغذیه ای فراموش نشود زیرا عدم رعایت در تغذیه ی سالم باعث بروز مشکلاتی در پوست و مو می گردد. صابون ها و شامپو های گیاهی می توانند جایگزین مواد شیمیایی شوند که استفاده از آن روز به روز گسترش می یابد. تاثیر استفاده از مواد گیاهی برای پوست و مو در طب سنتی اگرچه دیرتر مشاهده می گردد اما دوام بیشتری خواهد داشت.

مواد گیاهی مفید برای پوست

موادی همچون بابونه هم برای پوست و هم برای مو مفید خواهد بود. بابونه باعث رفع لکه های جوش در روی پوست شده و درخشندگی مو ها را سبب می شود. استفاده از این گیاه در طول هفته و به صورت مکرر نتایج خوبی را ایجاد خواهد کرد. مصرف انار و عناب در پاکسازی خون نقش زیادی ایفا می کند. از آنجا که بسیاری از مشکلاتی که در پوست و مو ایجاد می شود حاصل از داشتن غلظت خون بالاست می توان با مصرف این دو ماده ی غذایی کمک زیادی در افزایش طراوت پوست و مو کرد. وجود آفتاب در روی پوست نیز موجب ایجاد مشکل در روی پوست شده و با موادی همچون ماست یا خیار می توان سوختگی های ناشی از آفتاب را در روی پوست برطرف نمود. توصیه هایی که برای پوست و مو در طب سنتی وجود دارد تاثیر زیادی روی زیبایی و جوانسازی پوست و مو دارد. اما نکته ای که گاها فراموش می شود استفاده ی مکرر و منظم از این مواد است که در طب سنتی نیز به آن اشاره شده است. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X