ضرورت تامین ویتامین e برای پوست و مو

ضرورت تامین ویتامین e برای پوست و مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضرورت تامین ویتامین e برای پوست و مو

بسیاری از مردم درباره ی ضرورت استفاده از ویتامین e برای پوست و مو اطلاعی ندارند و معتقدند که تنها با استفاده از روش های شیمیایی می توان پوست و موی ایده آلی داشت. این در حالیست که استفاده از ویتامین e برای پوست تاثیر زیادی روی رفع چروک و از بین بردن منافذ بزرگ پوست دارد. التیام بخشیدن به پوست آسیب دیده در اثر پرتو های فرابنفش تنها یکی از تاثیرات استفاده از ویتامین e برای پوست است. در ادامه به برخی از خواص ویتامین e خواهیم پرداخت.

خواص ویتامین e برای پوست

ویتامین e برای پوست تاثیرات زیادی را به دنبال دارد که از جمله ی آن می توان به پاک کننده ی چربی های اضافی پوست اشاره کرد. با اینکه در صورت استعمال ویتامینe  برای پوست خواهیم دید که چسبندگی زیادی دارد و به راحتی روی سطح پوست پخش نمی شود اما تاثیر زیادی در از بین بردن چربی و گرده و خاک در روی پوست خواهد داشت. ترک خوردگی که ناشی از خشکی پوست ایجاد می شود می توان با ویتامین e التیام بخشید. در واقع ویتامین e برای پوست حکم درمان دارد که استفاده از آن همواره توصیه می شود. همچنین ویتامین e می تواند باعث از بین بردن سوختگی های ناشی از آفتاب شود و به همین خاطر است که همواره بعد از ماندن مدت زیادی در زیر آفتاب استفاده از ویتامین e برای پوست مناسب خواهد بود. ماساژ پوست برای درمان لک های پوست و جای جوش تنها با ویتامین e معمولا توصیه می گردد. استفاده ی مکرر از ویتامین e می تواند این تاثیرات شگفت انگیز را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

تأثیر ویتامین ای بر روی پوست چه مدت طول میکشد؟

معمولا استفاده ی مقطعی از ویتامین ای برای پوست تاثیر زیادی روی درمان پوست و مو نخواهد گذاشت و بهتر است برای افزایش این تاثیر به صورت مکرر از ویتامین e استفاده نمود. هر چند که در بالا درباره ی استعمال خارجی ویتامین e برای پوست صحبت کردیم اما کمبود این ویتامین نیز در بدن تاثیر زیادی روی کیفیت پوست و مو خواهد گذاشت. به همین خاطر بهتر است افراد از عدم کمبود این ویتامین در بدن آگاه شوند و طبق نظر پزشک متخصص برای تامین ویتامین e برای پوست و موی خود از مکمل های تغذیه ای استفاده کنند. استفاده از مواد غذایی طبیعی و سالم می تواند به بهترین نحو روی تامین این ویتامین برای پوست و مو موثر واقع گردد و راهکاری بسیار خوب و بدون عوارض خواهد بود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X