آسان ترین روشهای بهداشت پوست و مو چیست؟

آسان ترین روشهای بهداشت پوست و مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آسان ترین روشهای بهداشت پوست و مو چیست؟

بسیاری از راه هایی که تا کنون برای بهداشت پوست و مو استفاده شده است حاصل از ادغام تجربه و علم است. تجربه ی داشتن پوست و موی سالم باید با بهداشت پوست و مو همراه باشد و شناخت روش هایی برای این کار برای بسیاری از افراد ضروری خواهد بود. ضرورت استفاده از این روش ها برای بهداشت پوست و مو به قدری اهمیت دارد که افراد برای یافتن آن از متخصصین پوست و مو کمک می گیرند. دانستن نکاتی که برای بهداشت پوست و مو اهمیت دارد، کمک زیادی به افراد در داشتن پوست و موی سالم می کند.

نکاتی درباره ی بهداشت پوست و مو

بهداشت پوست

برخی معتقدند که استفاده از صابون برای رفع چربی های موجود در روی پوست کافی است اما بهتر است برای رفع جوش و لکه ها از موراد دیگری به جز صابون استفاده نمود. استفاده ی مکرر از صابون ممکن است باعث خشکی پوست شود و بنابراین بهتر است کمتر از آن استفاده شود. بهداشت پوست و مو با استفاده از ماسک های طبیعی میوه یکی از بهترین راهکار ها می باشد که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اصلاح صورت به صورت مکرر موجب شل شدن پوست می گردد و بهتر است کرم های ترمیم کننده ای بعد از صلاح پوست استفاده گردد. رفع گرد و خاک و چربی از مهمترین نکاتی است که برای بهداشت پوست و مو اهمیت دارد و بهتر است هرگز فراموش نگردد و یا به تعویق نیوفتد.

بهداشت مو

علاوه بر پوست، داشتن مو های سالم و پر پشت در زیبایی افراد موثر است و به همین خاطر می بایست برای بهداشت آن فعالیت هایی را انجام داد. شست و شو و شانه کردن مو به طور مداوم تاثیر زیادی روی رشد مو های سر دارد. همچنین استفاده از مواد تقویتی می تواند به بهترین نحو روی تقویت پیاز مو اثر بگذارد. لازم به ذکر است که بسیاری از رنگ های شیمیایی که روی مو گذاشته می شود تاثیر زیادی روی از دست رفتن کیفیت مو دارد و تقویت آن اهمیت زیادی خواهد یافت. همچنین داشتن موخوره باعث ضعیف شدن مو خواهد شد و بنابراین کوتاه کردن مو های موخوره دار نیز یکی از نکات پر اهمیت در بهداشت پوست و مو خواهد بود. بهداشت پوست و مو در زیبایی و طراوت بدن موثر است و این تاثیر با تغذیه ی درست دو چندان می گردد. بهتر است قبل از هر چیز ویزگی های پوست و موی خود را تشخیص داده و بعد از آن به دنبال آسان ترین روش برای بهداشت پوست و مو باشیم. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X