رسیدگی به پوست و مو را جدی بگیرید!

رسیدگی به پوست و مو را جدی بگیرید!

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رسیدگی به پوست و مو را جدی بگیرید!

امروزه ثابت شده است که بسیاری از اختلالات درونی بدن در روی پوست و مو ظاهر می شود و لذا توصیه می گردد که افراد رسیدگی به پوست و مو را جدی بگیرند. جدی گرفتن رسیدگی به پوست و مو بدون برنامهرسبب خواهد شد تا بسیاری از این افراد با بهترین روش های درمانی موضعی صدمه به خود وارد نمایند و لذا استفاده ی خودسرانه از هر درمانی اشتباه محضی است که جبران آن گاه غیر ممکن می شود. مراجعه به یک پزشک برای رسیدگی به پوست و مو اهمیت زیادی دارد اما توصیه های مختلفی وجود دارد که رعایت آن ها برای فرد مفید خواهد بود.

توصیه هایی برای رسیدگی به پوست و مو

معمولا تغذیه ی سالم برای داشتن پوست و موی سالم اهمیت فراوانی دارد اما مصرف بیش از حد هر ماده ای می تواند خطر آفرین باشد. صحبت کردن با یک متخصص تغذیه برای دریافت تمامی ویتامین ها و پروتئین های بدن جزو ضروریات زندگی امروزی افراد است. کمبود ویتامین ها تاثیر زیادی روی پوست و مو خواهد گذاشت و بهتر است برای رسیدگی به پوست و مو ، ابتدا کمبود این مواد را درون بدن از طرق مختلف مشخص نمود تا برای جبران آن بتوان از مواد غذایی مختلف نیز استفاده کرد. رسیدگی به پوست و مو تنها با مواد شیمیایی و عمل های جراحی مختلف زیبایی ایجاد نمی شود بلکه افراد بهتر است ابتدا علت ها را جویا شوند. برای مثال استرس تاثیر زیادی روی ایجاد جوش در برخی افراد دارد و برخی دیگر با افزایش استرس ریزش یا سفیدی مو پیدا می کنند.

بیماری های مؤثر بر روی سلامت پوست و مو

وجود اختلال در عملکرد تیروئید نیز یکی از علت های دیگر در رشد یا تخریب پوست و مو است که برای رسیدگی به پوست و مو می بایست این اختلال را بررسی کرده و برای درمان آن اقدام نمود. بسیاری از بیماری هایی که روی پوست و مو اثر گذارند ارتباط مستقیمی با واکنش و استفاده افراد از مواد غذایی دارند و لذا تغذیه ی درست، بخش زیادی از مشکلات را برای رسیدگی به پوست و مو حل می کند. بعد از آن نوبت خواهد رسید به داشتن یک برنامه ی دقیق برای رسیدگی به پوست و مو که شامل شست و شو، استفاده از ماسک های طبیعی و بسیاری از فعالیت های دیگر است که برای هر فرد متغیر است. افراد می توانند برای داشتن پوست و موی سالم واکنش های مختلفی را نشان دهند اما مسلما برای زیبایی و شادابی پوست و مو داشتن یک برنامه برای رسیدگی لازم است و باید جدی گرفته شود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X