دوره نقاهت لیپوساکشن چقدر است؟

دوره نقاهت لیپوساکشن چقدر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دوره نقاهت لیپوساکشن چقدر است؟

لیپوساکشن برای حذف بافت ها و چربی های اضافی روشی است که با استفاده از لوله های باریک و فشار منفی انجام می شود تا بافت و  نسج چربی بدن خارج شود. انجام لیپوساکشن برای قسمت های مختلف بدن در خانم ها و آقایان انجام پذیر است و در مواقعی که هیچ نوع اقدامی برای تناسب اندام مفید واقع نشود می توان از لیپوساکشن برای دستیابی به تناسب اندام استفاده کرد. در این مقاله به شرح دوره نقاهت لیپوساکشن می پردازیم. انجام عمل لیپوساکشن برای تناسب اندام این مزیت را دارد که به صورت انتخابی می توان ناحیه ای از بدن را هدف قرار داد و لیپوساکشن و حذف چربی را در آن ناحیه خاص به منظور دستیابی به اندامی متناسب انجام داد. برای انجام لیپوساکشن در سنین مختلف آزمایشاتی صورت می گیرد تا پزشک متخصص راهنمایی لازم را جهت انجام لیپوساکشن ارائه دهد..

دوره نقاهت لیپوساکشن

از آنجایی که لیپوساکشن در نواحی مختلف بدن قابل انجام می باشد از این رو دوره نقاهت نیز برای این عمل جراحی زیبایی متفاوت می باشد و زمان بهبودی کامل به مقدار زیادی بسته به نوع عمل، ناحیه ای که لیپوساکشن در آن صورت گرفته است، سن افراد، وضعیت جسمی فرد و در نهایت مراقبت های صحیح و لازمی که پس از لیپوساکشن توسط فرد رعایت می شود بستگی دارد. معمولا پس از انجام لیپوساکشن با گذشت چند ساعت فرد از بیمارستان مرخص می شود و استراحت در منزل به مدت 3 روز پیشنهاد می شود. به دلیل قابل تحمل بودن درد ناشی از لیپوساکشن نیازی به بستری در بیمارستان در اغلب موارد وجود ندارد مگر این که لیپوساکشن در ناحیه وسیعی از بدن صورت گیرد.

مراقبت های لازم بعد از لیپوساکشن

برای این که دوره نقاهت لیپوساکشن تا حد زیادی کم شود و بهبودی کامل برای فرد به وجود آید بهتر است نکاتی را رعایت کند.
  • به دستورالعمل های پس از جراحی که توسط پزشک مطرح می شود اهمیت داده شود.
  • برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک های تجویز شده بموقع مصرف شوند.
  • خواب و استراحت کافی پس از انجام لیپوساکشن با نظر پزشک مربوطه صورت گیرد.
  • پوشیدن گن باعث می شود که با ایجاد فشار در ناحیه جراحی قطع خونریزی اتفاق بیفتد.
  • در نهایت باید مراقب بخیه ها بود و به علائم ظاهری غیر طبیعی توجه شود و در صورت مشاهده هر نوع علائم مشکوک با پزشک مربوطه مشورت شود..
منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X