آیا لیپوماتیک بعد از زایمان خطر دارد؟

آیا لیپوماتیک بعد از زایمان خطر دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیپوماتیک بعد از زایمان خطر دارد؟

بارداری می تواند یکی از سخت ترین دوران زندگی هر زنی باشد. در این دوران شکل بدن دچار تغییراتی می شود، پوست کشیده می شود و ذخایر چربی افزایش پیدا می کنند به گونه ای که رهایی از آن ها کار آسانی نمی باشد. لیپوماتیک بعد از زایمان یکی از راه های رهایی از چربی های دوران بارداری محسوب میگردد. برای بسیاری از مادران دست یابی به بدنی با استاندارد ها و شرایط پیش از زایمان بسیار اهمیت دارد؛ شرایطی که به آسانی نمی توان به آن رسید. در کنار رژیم های غذایی و ورزش،روش های موضعی جدیدی مانند لیپوماتیک نیز وجود دارندکه می توانند به شما در رسیدن به اندام دلخواهتان، حتی پس از زایمان، کمک کنند.

ذخایر چربی پس از زایمان و لیپوماتیک

در دوران بارداری، چربی هایی در ران ها، سینه ها، بازوها و نواحی شکم ذخیره می شوند که پس از زایمان به راحتی از بین نمی روند. به همین سبب است که بسیاری از متخصصان روش های موضعی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک را توصیه می کنند. لیپوماتیک از جمله روش های موضعی است که در طی آن بافت های چربی با استفاده از ضربات فیزیکی از اندام ها جدا شده و از بدن خارج می شوند. این روش با حداقل عوارض جانبی می تواند چربی های اضافی را از بدن شما خارج کند.

آیا انجام لیپوماتیک بعد از زایمان خطرناک است؟

به طور قطع یکی از دلایلی که بسیاری از مادران را از تن دادن به چنین روش های موضعی باز می دارد، خطرات احتمالی آن است. در گذشته این عمل با کمک بیهوشی عمومی انجام می شد که این خود خطرات احتمالی این پروسه را افزایش می داد. اما امروزه، با استفاده از بیهوشی موضعی ریسک این عمل به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.از سوی دیگر، در روش لیپوماتیک، به دلیل آنکه چربی ها با ضربات فیزیکی از بافت ها جدا می شوند، احتمال خونریزی و خطرات ناشی از آن نیز به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. دوران نقاهت نیز پس از این عمل بسیار کوتاه است و شما می توانید خیلی سریع به آغوش فرزند خود بازگردید. و در نهایت... با این حال بهتر است قبل از انجام عمل لیپوماتیک به چند نکته توجه کنید. از آنجایی که بدن شما در طول نه ماه دچار تغییراتی شده است، برای بازگشت به حالت طبیعی خود  احتیاج به زمان نسبتا طولانی ای دارد. به همین منظور بهتر است انجام هرگونه عمل موضعی برای از بین بردن چربی ها را تا پس از دوران شیردهی به تعویق بیاندازید. همچنین بهتر است از انجام همزمان این عمل و زایمان به شدت خودداری کنید. از آنجایی که عمل زایمان خطرات خاص خود را دارد، با انجام همزمان این دو پروسه خود را در معرض خطر بیشتری قرار می دهید. منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X