جراحی لیپوساکشن چه عوارض دارد؟

جراحی لیپوساکشن چه عوارض دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی لیپوساکشن چه عوارض دارد؟

جراحی لیپوساکشن یکی از رایج ترین و معروف ترین جراحی های زیبایی معرفی شده که این روزها بسیار پررونق و پر سرصدا شده است و با استقبال گرم مردم در سراسر دنیا روبه شده است. به گونه ای که کلینیک های زیبایی و جراحی پلاستیک را بسیار پرهیاهو کرده است. جراحی لیپوساکشن که مسئولیت خارج کردن توده های چربی در نواحی مختلف بدن را بر عهده دارد، در کنار مزایا و بهره مندی هایی که دارد دارای عوارض ناشی از ساکشن نیز می باشد.

اطلاعاتی درباره ی لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن نیز یک جراحی زیبایی محسوب می شود اما لازم است هر متقاضی به هنگام مراجعه به کلینیک های زیبایی و انجام عمل ساکشن محل مورد نظر بدن خود درباره این جراحی  اطلاعات لازم و کافی را داشته و آن ها را به طور کامل شناسایی کند. بسیاری از متقاضیانی که برای جراحی لیپوساکشن نقاط مختلف بدن خود به کلینیک های زیبایی و جراحی پلاستیک مراجعه می کنند، تنها با هدف کاهش وزن و چاقی مفرط خود تصمیم به انجام این عمل را دارند و این یکی از باور های نادرست درباره این موضوع است. بنابراین اولین قدم جهت شناخت جراحی لیپوساکشن این است که هرگز لیپوساکشن باعث کاهش وزن های مفرط و چاقی در افراد نمی شود و نمی تواند شما را به وزن ایده آل خود برساند. حتی گاهی ممکن است با خارج کردن توده های چربی زیاد در یک ناحیه موجب افتادگی و شل شدن پوست آن ناحیه شده و حالت زشتی را نیز به وجود آورد.

آیا بعد از جراحی لیپوساکشن چربی های خارج شده دوباره باز می گردند؟

یکی از سوالات رایجی که بسیاری از متقاضیان به هنگام مراجعه به کلینیک های زیبایی از جراح و متخصص خود دارند این است که آیا بعد از جراحی لیپوساکشن، چربی های خارج شده امکان بازگشت را دارند؟ در جواب این سوال باید بگوییم تعداد سلول های چربی که از قسمت های مشخص بدن با عمل ساکشن خارج شده اند سلول های ثابت شده ای هستن و جایگزینی برای دوباره رشد کردن ندارند. اما از آن جایی که عمل ساکشن با هدف کاهش وزن صورت نمی گیرد در صورت اضافه وزن و چاق شدن فرد، چربی های باقی مانده در بدن شروع به ذخیره شدن می کنند و باعث چاق شدن بدن در همان ناحیه می شوند.

جراحی لیپوساکشن چه عوارض و خطراتی را دارد؟

کسانی که قصد انجام عمل و جراحی لیپوساکشن را دارند لازم است به عوارض و خطرات بعد از جراحی نیز توجه لازم را داشته باشند.
  • ترشح بد بو از محل سوراخ ها در نواحی که عمل ساکشن انجام شده است
  • ورم بسیار زیاد بدن که لازم است برای کنترل آن از گن های مخصوص استفاده شود تا کم کم این ورم ها کاهش پیدا کنند
  • درد و کبودی بعد از عمل شدید خواهد بود
  • پوست بدنتان شل خواهد شد
  • صدمه به عروق لنفاتیک
  • زخم های طولانی مدت که بر اثر ساکشن به وجود آمده اند
و در نهایت لازم است بدانید که برداشتن چربی های بدن به روش لیپوساکشن عوارض و خطراتی با خود به همراه دارد که ممکن است برای مدت های طولانی ازبین نروند. بنابراین می توان گفت این جراحی زیبایی زمانی ضروری و لازم است که جان یک شخص به خاطر چربی های مفرط اشباع شده خود درخطر باشد. منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X