جوانسازی چهره با روش جراحی زیبایی پیشانی

جوانسازی چهره با روش جراحی زیبایی پیشانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جوانسازی چهره با روش جراحی زیبایی پیشانی

جراحی زیبایی پیشانی از آن دست جراحی های نوظهوری است که هنوز بخش عظیمی از متخصصان به تسلط کافی در این زمینه دست نیافته اند بنابراین برای این منظور باید حتماً به پزشک جراح پلاستیک مراجعه نمود.

جراحی زییایی پیشانی چیست؟

اما جراحی زیبایی پیشانی چیست و در چه مواقعی انجام می شود؟ به عمل کوتاه کردن طول و عرض پیشانی جراحی زیبایی پیشانی گفته می شود. در سال های قبل پیشانی بلند نشانه ی بخت بلند و سپیدبختی فرد محسوب می شد اما گویا سلیقه ی عمومی این روز ها تغییر کرده و بلند پیشانی ها در پی کوتاه کردن پیشانی اند. کوچک کردن سایز پیشانی چین و چروک های ریز و درشت آن نواحی را از بین ببرد و گاهی می تواند با کمی بالا کشیدن ابرو نیز همراه باشد بنابراین خواه نا خواه جوانسازی چهره را در بر دارد. روش جراحی زیبایی پیشانی علاوه بر کوتاه کردن پیشانی کاربرد دیگری هم دارد و آن از بین بردن برجستگی هایی سینوس ها در پیشانی است. در بالای ابرو های برخی افراد،استخوان کروی متقارن و برجسته ای وجود دارد که حتی گاهی آن استخوان ها نامتقارن به نظر می رسند به گونه ای که یک سمت کوچک تر و یک سمت بزرگ تر می باشد و این عامل تا حدی از زیبایی چهره ی فرد می کاهد. برای این افراد جراحی زیبایی پیشانی بهترین گزینه است.

روش جایگزین جراحی زیبایی پیشانی

اما زیر تیغ جراحی رفتن فقط به منظور کوتاه کردن پیشانی به هیچ وجه توصیه نمی شود. به افراد بلند پیشانی توصیه می شود به جای جراحی زیبایی پیشانی، محل رویش مو ها را با کاشت مو کمی جلو تر آورند و یا مو های خود را مدل چتری کوتاه کنند تا بلند بودن پیشانی در زیر مو ها پنهان بماند. یافته های نگارنده نشان می دهد این جراحی زیبایی پیشانی تاکنون برای افرادی که فاصله ی ابرو و محل رویش مو های سرشان کم است و مایل اند پیشانی خود را بلند کنند تا کنون پاسخی نداشته است.

عوارض احتمالی روش جراحی زیبایی پیشانی

  • خون ریزی و عفونت
  • کم حسی یا بی حسی دائمی عضلات سر (آن بخشی از سر که در حین جراحی پوستش جدا و جابه جا شده بود)
  • غیر طبیعی بودن برش های جای زخم و خوش خوردن ناجور پوست
  • عدم رویش مو های سر در ناحیهی برش شده(برای رشد مجدد مو های جلوی سر پزشک متخصص باید تکنیک برش تریکوفایتیک را اعمال کند)
  • دو مرحله ای شدن عمل جراحی در بیمارانی که پوست سرشان خشک و غیر قابل انعطاف است
  • نا متقارن شدن ابرو ها
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X