تمام اثرات بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

تمام اثرات بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تمام اثرات بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

بوتاکس ماده ای تزریقی جهت رفع چین و چروک های صورت به روش فلج نمودن عصب عضله های پرکار و پر نمودن چین و چروک ها می باشد . در این روش متخصص با توجه به ناحیه ی چروک شده ، با سوزن های بسیار ریز و مخصوص ، به کمک بیحسی موضعی ، بوتاکس را به زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می کند . با وجود ارزانی و پرطرفداری این عمل زیبایی، بوتاکس دوران شیردهی و بارداری با چالش روبرو است.

بوتاکس در واقع سم ضعیف شده ای است که جهت درمان باید دوز مناسبی از آن با روش مناسب توسط متخصص به محل مورد نظر تزریق گردد و چنان چه این عمل توسط افراد ناآگاه به اصول تزریق ، انجام شود ، در فرد عوارض شدیدی چون عدم تقارن در صورت، افتادگی پلک ، ورم و .... رخ می دهد .

علاوه بر تخصص لازم جهت تزریق بوتاکس ، اصل و استاندارد بودن ماده ی بوتاکس در دستیابی به نتیجه ی مطلوب بسیار مهم خواهد بود ، از این رو ، تزریق بوتاکس دارای استانداردهای معتبر باید در کلینیک های تخصصی و توسط پزشک با تجربه صورت پذیرد و از مراجعه به مراکز غیر تخصصی  چون باشگاه ها و آرایشگاه ها باید جدا خودداری نمود ، زیرا این افراد برای سود خود ، با روش های غیراصولی به تزریق بوتاکس بی کیفیت و نامرغوب اقدام می کنند که بسیاری از عوارض جبران ناپذیر از تزریق بوتاکس در اثر مراجعه به این مراکز می باشد .

بوتاکس دوران شیردهی و بارداری

تزریق بوتاکس در برخی افراد ممنوع است ، از جمله این افراد زنان باردار و شیرده هستند.

اگر چه هر روز بر افراد خواهان تزریق بوتاکس افزوده می شود ، اما متخصصان پوست بر ممنوع بودن تزریق بوتاکس دوران شیردهی و بارداری تاکید دارند .

چنانچه فرد باردار بوده و قصد رفع چین و چروک های پوست خود را دارد  ، بهتر است که این کار را به زمان بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول نماید .

اگر چه با تزریق بوتاکس فرد جوان و شاداب تر می گردد اما سلامت جنین در دوران بارداری مهم ترین اصل می باشد .

رایج ترین عوارض ناشی از تزریق بوتاکس ، سردرد ، تورم و کبودی می باشد .

اگر چه به طور کاملا واضح عوارض تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی آشکار نگردیده است ، اما هیچ تضمینی جهت بی تاثیری باکتری بوتاکس در این دوران وجود ندارد و ممکن است که باکتری سم ضعیف شده ی بوتاکس در سراسر بدن پخش گردد و بر سلامتی جنین آثار منفی بر جای گذارد .

اثرات منفی باکتری بوتاکس ، می تواند در زنان باردار و شیرده در اثر تغییرات شدید هورمونی و حجم خون آنان از دیگر افراد شدیدتر باشد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و انواع تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X