آنچه در رشته جراحی پلاستیک می آموزید

آنچه در رشته جراحی پلاستیک می آموزید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه در رشته جراحی پلاستیک می آموزید

امروزه بازار رشته جراحی پلاستیک بسیار داغ است. جراحی پلاستیک یکی از شاخه های جراحی است. آنچه در رشته جراحی پلاستیک می‌آموزید ربط مستقیم به زیبایی و ظاهر افراد پیدا خواهد کرد اما این همه ماجرا نیست. در این نوع جراحی، بعضی از اعضای آسیب دیده بدن ترمیم میشود، به همین دلیل به این گونه جراحی، جراحی ترمیمی نیز میگویند.از ابتدای قرن اخیر به این سو، جراحی ترمیمی و یا زیبایی به منزله یک عمل جراحی کاملاً سودمند در دستور کار پزشکان جراحی پلاستیک قرار گرفته، پزشکان شاغل دراین رشته، توانسته اند میلیونها نفر را کمک کنند تا از شرایط بهتر ومناسب تری لذت ببرند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین عمل جراحی پلاستیک در سال ۱۹۱۲توسط پزشکی انگلیسی به نام هارد گیلیز بر روی یک سرباز انگلیسی انجام شد.

آنچه در رشته جراحی پلاستیک می‌آموزید راه بازگشت بیماران آسیب دیده به زندگی عادی را هموار میکند.

همان گونه که قبل تر گفتیم این نوع جراحی را ترمیمی نیز میگویند زیرا توسط این قسم جراحی‌ها بسیاری از آسیب های جسمانی که در اثر  حوادث،جنگ و....بر انسان ها عارض می‌شود می‌تواند کاملا بهبود یابد. در بسیاری از موارد پزشکان با انجام این عمل زندگی تازه ای به افراد می‌بخشند. در واقع آنچه در رشته جراحی زیبایی می‌آموزید، تشخیص ضرورت انجام عمل، یافتن راه مناسب درمان و انجام ماهرانه عمل جراحی است به گونه‌ای که ناهنجاری برطرف شده و حتی در مواردی کارآیی اندام بهبود یابد.

پیش‌روی عمل جراحی پلاستیک در حوزه زیبایی

در دهه‌های اخیر،این عمل مورد توجه پزشکان متخصص زیبایی قرار گرفته، مسائل دنیای جدید، از یک سو، تنوع طلبی آدمها از سوی دیگر، و بعضی از فاکتورهای دیگر ، بازار این گونه اعمال جراحی را بسیار داغ کرده، آنچنان که امروزه،تخصص های زیبایی تقریباً برای همه اعضای بدن در دسترس است، وپزشکان بازار جراحی پلاستیک و زیبایی را بین خود تقسیم کرده‌اند. بعضی از آنان فقط جراحی بینی انجام میدهند،بعضی دیگر فقط جراحی پلاستیک صورت بعضی لیپوساکش و.....خلاصه اینکه این تخصص به دلیل استقبال زیاد یکی از پر در آمد ترین بازار های حرفه پزشکی است. آنچه در رشته جراحی پلاستیک می‌آموزید با دورهای آموزشی تخصصی در هر کدام از موارد فوق تکمیل میشود و معمولا پزشکان یکی از این موارد را بیشتر و حرفه‌ای‌تر انجام خواهند داد.

بازار بزرگ جراحی پلاستیک تحت تاثیر ناهنجاری‌های فرهنگی

واقعیت دنیای امروز پیش‌رفت و تغییرات سریع در همه حوزه‌ها به خصوص در حوزه پزشکی است. پزشک تعهد می‌کند که در بهبود زندگی بیمار خود تلاش کند. جراحان پلاستیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پیش از انجام عمل باید در درجه اول تعهد پزشکی خود را در نظر داشته باشند و سعی کنند بهترین راه را جلوی پای بیماران قرار دهند.بزرگی بازار جاحی پلاستیک از یکسو برای دریافت کنندگان خدمات امکان دسترسی بیشتری را ایجاد می‌کند. اما از سوی دیگر، همین بازار گسترده به خصوص در کشور های در حال رشد، به دلیل نقص قوانین در این زمینه و همچنین شرایط فرهنگی حاکم بر برخی از این جوامع سبب خسران مراجعان به پزشکان زیبایی است،  خسرانی که در اغلب موارد جبران ناپذیر است. آنچه در رشته جراحی پلاستیک می‌آموزید مانند سایر رشته‌های پزشکی تعهد به بهترکردن شرایط زندگی بیمار است. تعهد پزشک همواره باید بهترین شرایط را برای بیمار ایجاد کند. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X