از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید

از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید

روشی که چند وقتیست در برخی کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود روشی است که از موی مصنوعی به جای موی طبیعی برای ترمیم مو استفاده می‌شود و با عوارض متعددی همراه است. بسیاری از پزشکان بر این باورند که باید از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید. در واقع مجموعه عوارضی که این نوع ترمیم به دنبال دارد بعلاوه غیرقابل رشد بودن آنها و تردیدهایی در زمینه بروز بیماری‌های سخت و خطرناکتر که نیاز به بررسی‌های بیش‌تری خواهد داشت سبب شده تا با کمی تحقیق متوجه شوید که بهتر است از ترمیم موی غیر طبیعی پرهیز کنید.

سازمان غذا  و دارو آمریکا FDA توصیه کرده است که از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید

2 دلیل عمده برای اعلام ممنوعیت روش کاشت مو غیر طبیعی از طرف FDA ارائه شده. دلیل اول واکنش آلرژیک بدن نسبت به عامل خارجی است. همانطور که می‌دانید در روش کاشت مو غیر طبیعی از تار موی سر فرد برای کاشت استفاده نمی‌شود به همین دلیل بدن تا مو مصنوعی را عامل مهاجم تشخیص خواهد داد و ممکن است اصطلاحا ود را پس زند. دلیل اول ممنوعیت کاشت مو مصنوعی بیماری‌های ناشی از آن، غیر  طبیعی بودن روش و ناهماهنگی آن با بدن انسان است. دلیل دوم ممنوعیت کاشت موی غیر طبیعی اطلاعات ناکافی و غلط نسبت به این روش است. با توجه به آنکه یادگیری کاشت مو مصنوعی بسیار آسان است و عمل بدون خون ریزی انجام می‌شود تبلیغات گسترده‌ای در کلینیک‌های ترمیم مو برای انجام این روش وجود دارد بدون آنکه اطلاعات کافی درباره آن داده شود. به طور کلی تحقیقات گسترده‌ای از امکان ایجاد بیماری‌های خطرناک از طریق موی مصنوعی انجام نشده و احتمال بالا بردن ریسک بسیاری از بیماری‌های خطرناک را افزایش می‌دهد. بعلاوه انجام این روش هیچ سودی برای ارتقا سلامت ندارد. در مورد تارهای implant نیز اطلاعات ناکافی وجود دارد. مجموعه این دلایل باعث شده تا این سازمان توصیه کند تا از ترمیم مو غیر طبیعی پرهیز کنید و مجوز انجام این کار توسط FDA صادر نشود.

ممنوعیت کاشت مو مصنوعی در اغلب کشورهای اروپایی و آمریکا

استفاده از مو مصنوعی برای کاشت را به دلایل مختلفی می‌توان روشی کاملا ناسالم و نا مطمئن برای ترمیم مو دانست. کاشت مو به روش مصنوعی تنها در کشورهای آسیایی و برخی از کشورهای اروپایی انجام می‌شود و استفاده از این روش مورد تایید بسیاری از سازمان‌های پزشکی در سراسر جهان قرار نگرفته به همین دلیل استفاده از این روش ممنوع اعلام شده است و توصیه شده که از ترمیم موی غیر طبیعی بپرهیزید.

عوارض احتمالی در اثر کاشت مو مصنوعی

همانطور که اشاره شد، اولین احتمال موجود واکنش آلرژیک بدن و پس زدن تا مو است که در صورت بروز باید مجدد مو خارج شود. آسیب دیدن پوست سر و امکان عفونتهای شدید نیز یکی دیگر از عوارض است. همین دلایل کافیست تا قانع شوید که از ترمیم موی غیر طبیعی پرهیز کنید.  گذشته از عوارض یادشده باید گفت که موهای غیر طبیعی رشد نمی‌کنند، نباید از سشوار استفاده کرد و بسیاری ممنوعیت‌های دیگر را نیز برای فرد به دنبال دارد.

بررسی گزینه ترمیم مو غیر طبیعی از سوی پزشکان

با توجه به شواهد موجود این روش پر ریسک است و عوارض بالایی دارد. اما امروزه شرکت‌های تولید‌کننده مو غیر طبیعی اصلاحاتی را نیز بر روی موهای غیر طبیعی تولیدیشان انجام دادند و امید دارند آزمایشات و مقالات موفقیت آمیز بودن این روش باعث رونق آن شود. اگر امکان کاشت مو طبیعی وجود دارد و یا اگر مو فرد امکان احیا دارد که درمان‌های رایج باید انجام شود در غیر این صورت گزینه کاشت موی مصنوعی گزینه‌ای نامطمئن خواهد بود که بیمار باید از همه عوارض آن آگاه باشد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X