روش جراحی لاغری بهاره رهنما

روش جراحی لاغری بهاره رهنما

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش جراحی لاغری بهاره رهنما

بهاره رهنما، نویسنده و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم یکی از افراد چاقی بود که تمام راه­ها برای لاغر شدن را امتحان کرد و موفق نشد و دست آخر تن به عمل جراحی لاغری داد. او از عمل جراحی­اش و نتیجۀ آن بسیار هم راضی است. در این مقاله به بررسی روش جراحی لاغری بهاره رهنما و همچنین نظر خودش دربارۀ این کار می­پردازیم. چاقی یکی از بیماری­های اذیت ­کننده و خطرناک است که متأسفانه هر روز همه­ گیر تر می­شود. تصور عموم مردم این است که افراد چاق برایشان مهم نیست چه ظاهری دارند و هیچ کاری برای لاغر شدنشان انجام نمی­دهند؛ اما واقعیت این است که بیشتر افراد چاق راه­های مختلفی مثل ورزش، رژیم­های غذایی مختلف و... را برای لاغر شدن خود آزموده­اند، ولی به نتیجۀ دلخواهشان نرسیده­اند. این افراد معمولاً فقط با کمک گرفتن از عمل­های جراحی است که می­توانند وزنشان را کمتر کنند.

علت چاقی بهاره رهنما چه بود و چه مشکلاتی داشت؟

رهنما کم­کار بودن تیروئید را عامل اصلی چاقی­اش، در کنار وراثت، می­داند. به گفتۀ خود او چاقی مشکلات زیادی برایش ایجاد کرده بود؛ ولی اصلی­ترین دلیل او برای رو آوردن به جراحی لاغری، درد شدید معده­اش بعد از خوردن غذا بود و علت این امر بزرگ شدن بیش از اندازۀ معده بود.

چه نوع جراحی­ هایی برای کاهش وزن مؤثر هستند؟

جراحی­ها دو نوع هستند. جراحی­هایی که فقط روی معده انجام می­شود و جراحی­هایی که معده و روده را درگیر می­کند. در جراحی نوع اول، معده را کوچک می­کنند تا اشتهای بیمار کم شود. در این نوع جراحی، بهترین عمل، اسلیو است. در این عمل معده را به شکل موز درمی­آورند و قسمت بادکنکی معده، که وظیفه­اش جذب کردن و هضم غذاست، کوچک­تر می­شود. در جراحی نوع دوم، که دئودنوم سوئیچ یکی از انواع آن است، علاوه بر اینکه اشتهای فرد برای غذا خوردن کمتر می­شود، زمان هضم شدن غذا هم طولانی ­تر می­شود. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X