تقویت موهای شقیقه بهترین راه برای زیبایی صورت مردان

تقویت موهای شقیقه بهترین راه برای زیبایی صورت مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تقویت موهای شقیقه بهترین راه برای زیبایی صورت مردان

موهای شقیقه نقش بسیار زیادی در زیبایی صورت مردان ایفا میکند اما متأسفانه بیشترین ریزش مو مربوط به این ناحیه میباشد که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است. به همین جهت در این مقاله سعی داریم شما را با راهکارهای تقویت موهای شقیقه آشنا نماییم.

ریزش مو و عوامل آن

بیشتر افراد با افزایش سن با پدیده ی ریزش مو مواجه می شوند و این ریزش تاثیر زیادی برروی اعتماد به نفس افراد دارد ریزش مو در مردان معمولا از سنین 20 و 30 سالگی شروع می شود و یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو عوامل زیادی مانند عوامل ارثی ، ژنتیکی یا عوامل هورمونی است. ریزش مو در مردان بعضی مواقع نیز به علت بروز بیماری های خود ایمنی و طاسی منطقه ای یا همان سکه ای است. خیلی از موارد حاد ریزش مو از شقیقه شروع می شوند پس تقویت مو در این ناحیه اهمیت زیادی دارد.

ریزش مو از کجا آغاز می شود؟

الگوی طاسی موی مردان به شکل زیر است: در مرحله ی اول هیچ گونه اثری از طاسی موی سر وجود ندارد و محل روییدن مو دقیقا بالای چین ابرو قرار دارد در مرحله ی بعدی محل رویش مو حدود یک و نیم سانتی متر بالاتر از چین ابرو است در مرحله ی بعد اولین نشانه های ریزش مو در مردان دیده می شود که ریزش مو در قسمت شقیقه دیده می شود در فاز بعدی ریزش مو افزایش پیدا می کند و ریزش مو در فرق سر دیده می شود. در مرحله ی بعدی معمولا دیده می شود که آن طاسی قسمت فرق سر افزایش پیدا می کند ولی همچنان یک ردیف مو در قسمت جلوی سر وجود دارد. با افزایش زمان و در مرحله ی بعدی آن قسمت از موی جلو سر می ریزد این فرایند تا آنجا ادامه پیدا می کند که فقط دو ردیف مو در دو طرف سر قرار می گیرد.

راه های تقویت مو های شقیقه

پس بهتر است در همان ابتدا که ریزش مو در شقیقه دیده می شود جلوی پیشروی آن را بگیریم. یکی از اولین راه های تقویت موهای شقیقه استفاده از داروهایی است که هورمون های مردانه مانند تستوسترون را کنترل می کنند و به این ترتیب جلوی ریزش مو را می گیرد. از راه های دیگر جلوگیری از ریزش مو روش PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی است. از روش های دیگر برای کنترل ریزش موها و تقویت موهای شقیقه می توان به استفاده از شامپوهای تقویت کنندی موی سر، تغییر رژیم غذایی و استفاده از مواد مغذی در رژیم غذایی، استفاده از روغن  مار، روغن آووکادو، روغن جوجوبا، روغن رز ماری، روغن مورد، سرکه خرما، سبوس برنج و نشاسته اشاره کرد. باتوجه به اینکه شقیقه ها نقش زیادی در زیبایی مردان دارند و ریزش موها از آن جا آغاز می شود بهتر است حتما در صورت ریزش موها به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X