احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

مو یک بافت مرده اما بسیار حساس می باشد که به هنگام ایجاد هر گونه عارضه در بدن به راحتی دچار تنش و ریزش خواهد شد که یکی از فاکتورهای زیبا کننده چهره می باشد و اهمیت زیادی در بالا بردن اعتماد بنفس فرد دارد ، از این رو همواره عارضه ی ریزش مو در زنان و مردان استرس زیادی ایجاد می کند و این نگرانی را در پی خواهد داشت که آیا این ریزش مو نشانه طاسی زودرس است ؟

افراد مستعد طاسی زودرس

عوامل مختلفی موجب ریزش مو در افراد می شود ، این عوامل می تواند استرس ، حاملگی ، مصرف برخی داروهای خاص ، اختلالات هورمونی ، جراحی های سنگین ، دیابت ، ژنتیک بیماری های خاص ، شیمی درمانی و ... باشد که با برطرف نمودن و درمان به موقع هر کدام از این عوامل ایجاد کننده می توان ریزش مو را متوقف ساخت و تنها در مورد عامل ژنتیک یا ارثی است که درمانی وجود ندارد و تنها راه حل جهت ایجاد تراکم لازم ، کاشت و پیوند مو خواهد بود . همچنین عدم مراقبت های لازمی چون استفاده از شوینده های نامناسب ، بستن محکم و طولانی مدت ، سشوار کشیدن بیش از حد با حرارت زیاد ، رنگ و دکلره کردن ، استفاده طولانی مدت و بیش از حد از حالت دهنده های مو و واکس موجب شروع ریزش مو در افراد خواهد شد .  

تاثیر ژنتیک بر طاسی زودرس

تحقیقات بر روی مردان نشان می دهد که افراد قد کوتاه و سفید پوست نسبت به مردان قد بلند و سبزه با احتمال بیشتری به طاسی زودرس دچار می شوند ، از این رو این افراد باید بیشتر مراقب موهای خود باشند . تحقیقات بر روی عوامل تاثیرگذار در طاسی نشان می دهد که ژن های درگیر در طاسی با کوتاه قد بودن افراد مرتبط می باشند . علاوه بر طاسی زودرس در مردان کوتاه قد ، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان پروستات در این افراد نیز بیشتر است . کوچک بودن جثه ی بدنی و شروع زود هنگام دوران بلوغ در مردان با ریزش زود هنگام موها مرتبط می باشد . اگرچه ریزش مو امروزه از سنین پایین آغاز می شود اما آمارها نشان می دهد که در مردان اروپایی ریزش مو از 30 سالگی است و 80 درصد از مردان این قاره به عارضه ی ریزش مو دچار هستند . وجود سابقه ارثی ریزش مو ( طاسی وابسته به هورمون مردانه ) در افراد نیز نشان دهنده ی احتمال ریزش مو خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X