آنچه درباره مزایا و معایب لیزر دایود باید بدانید

آنچه درباره مزایا و معایب لیزر دایود باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره مزایا و معایب لیزر دایود باید بدانید

دستگاه مختلفی چون ؛ IPL  ، الکساندریت ، Nd- YAG  و دایود جهت لیزر موهای زائد وجود دارند که همه ی این دستگاه ها با طول موج های مختلف و با ایجاد حرارت کنترل شده ای در فولیکول مو موجب سوزاندن ریشه ای موهای زائد می شوند . مزایا و معایب لیزر دایود نیز مانند سایر دستگاه های لیزر، قابل بررسی است. فولیکول های مو حاوی ملانین سیاه رنگی در ریشه ی خود هستند که اشعه ی لیزر با جذب در ملانین و بمباران کردن آن طی جلسات لازم لیزر درمانی ، موهای زائد را به طور دائم از بین خواهند برد . بسته به مقاومت ریشه ای موهای زائد صورت یا بدن ، در هر فردی ، از بین بردن موهای زائد با موفقیت 80 تا 90 درصدی است که موهای باقی مانده نیز به صورت کرک مانند و بی رنگ  بوده ، به طوری که فرد از نتیجه ی حاصل رضایت بالایی خواهد داشت . به دلیل وجود ملانین سیاه رنگ در پوست و موهای تیره ، جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از لیزر موهای زائد با کمترین عوارض ، بهترین کاندید جهت لیزر موهای زائد افراد دارای موی تیره و پوستی روشن هستند تا اشعه ی لیزر تنها بر ریشه ی مو تاثیر گذاشته و موجب سوزاندن فولیکول های مو گردد و تاثیری بر پوست نداشته باشد ، زیرا در افراد دارای پوست تیره ، اشعه ی لیزر جذب ملانین سیاه رنگ موجود در پوست شده و در نتیجه پس از جلسه ی لیزر درمانی فرد دچار تغییر رنگ و سوختگی پوست می گردد . دستگاه های مختلف لیزر دارای قدرت و طول موج های متنفاوتی هستند که پزشک متخصص با توجه به نوع پوست و موی فرد جهت دستیابی به مطلوب ترین نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد باید به تنظیم دستگاه لیزر مورد نظر اقدام نماید .

لیزر دایود :

یکی از دستگاه لیزر مورد استفاده جهت از بین بردن موهای زائد ، دستگاه لیزر دایود است . این نوع لیزر به منظور از بین بردن موهای زائد از طول موج ها 800 تا 810 نانومتر استفاده می کند که جذب این طول موج ها در ملانین سیاه رنگ فولیکول های مو از لیزر الکساندریت کمتر ولی از لیزر  IPL و Nd - YAG  بیشتر می باشد . لیزر دایود به دلیل وسعت تنظیمات طول پالس و انرژی ، کاربردهای فراوانی دارد و جهت از بین بردن موهای زائد نژاد ایرانی و افراد با پوست های تیره نیز به خوبی موثر می باشد .

معایب لیزر دایود :

اگر پزشک متخصص تجربه ی لازم را در رابطه با استفاده از لیزر دایود جهت از بین بردن موهای زائد نداشته باشد ، برخی معایب لیزر دایود نظیر سوختگی و تغییر رنگ پوست فرد رخ خواهد داد .

مزایای لیزر دایود :

  • عمق نفوذ بیشتر لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندریت
  • دارای پالس یکنواخت و در نتیجه کاهش ریسک استفاده از این نوع لیزر
  • خنک سازی سطحی پوست
  • کاربرد این نوع لیزر در نژاد ایرانی و پوست های تیره
منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X