همه چیز درباره متدهای پیوند موی بدن

همه چیز درباره متدهای پیوند موی بدن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره متدهای پیوند موی بدن

طی سال های متمادی پیشرفت های شایانی در زمینه ایجاد متدهای پیوند موی بدن مشاهده شده است که تمامی این متد و روش ها نشانگر عملی بسیار مهم و باارزش در جهت حفظ زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس افراد می باشد. امروزه متد های پیوند مو با جراحی های فوق العاده ساده و کم خطری همراه است که متخصصین آن با انجام روش های بسیار ظریف و حساس توانسته اند نتایج مطلوب و باارزشی را کسب کرده و زیبایی طبیعی را به چهره شما بازگردانند و تاثیرات مثبتی را بر وضعیت روحی و روانی شما بگذارند.

تاثیر و نقش مو بر ظاهر و زیبایی

همواره یکی از مهم ترین ارکان اصلی زیبایی چهره در افراد اعم از آقایان و بانوان و کودکان در سنین مختلف به ویژه نوجوانی و جوانی موهای سر می باشد. زیبایی موها سبب زیباتر شدن آرایش چهره و جذاب تر شدن صورت می شود. بدون شک کم پشت شدن مو یکی از مسائل نگران کننده در خانم ها و آقایان می باشد و تاثیرآن تا حدی است که موجب نارضایتی و وضعیت نامطلوبی در افراد می شود. به گونه ایی که افراد با اعتماد به نفس کمتری در اجتماع حاظر می شوند، گاهی نیز ممکن است موجب حذف راوابط عاطفی شده و شخص تمایلی به حظور در اجتماع را نداشته باشد. [caption id="attachment_15109" align="aligncenter" width="800"] پیوند موی بدن[/caption]

پیوند موی بدن چیست؟

در حالی که اکثر روش های پیوند مو از فولیکول های موی پوست سر به عنوان بانک مو استفاده می نمایند، تعداد روز افزونی از بیماران به استفاده از موهای بدن متکی هستند. از موهای قسمت های مختلف مانند ریش، قفسه سینه، شکم، پشت و حتی بازوها و پاها می توان برای پیوند مو از بدن استفاده نمود. در واقع می توان گفت که موهای بدن منبع اضافی را فراهم می آورند تا بتوان پوشش بیشتری را در ناحیه کاشت مو بدست آورد. در حالی که رشد مو در ریش شبیه به پوست سر است، رشد مو در قفسه سینه و بازوها معمولا کوتاهتر است با این حال هنگامی که در پوست سر یا ابرو پیوند داده می شوند، این موها معمولا توانایی رشد شبیه به رشد موی سر را خواهند داشت.

شرایط لازم برای انجام متد های پیوند مو بدن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در هنگام مراجعه به کلینیک پوست و مو و هم چنین انجام متدهای مختلف پیوند مو باید به آن توجه شود، شرایط لازم و کافی برای کاندید شدن در انجام عمل پیوند مو می باشد تا بتوان به نتایج مطلوب و لذت بخشی دست پیدا کرد. شرایطی که برای انجام متد های پیوند موی بدن لازم و ضروری می باشند شامل:
 • سن
 • وضعیت سلامت
 • میزان وضعیت پوست بدن(شلی و سفتی)
 • کمیت و کیفیت موهای نواحی مختلف بدن
 • انواع متد های پیوند موی بدن

روش های پیوند مو از بدن

مانند هر درمان دیگری پیوند مو از بدن نیز دارای روش های مختلفی می باشد که هر کدام از آنها مزایا و معایب مختص به خود را دارند. برای انتخاب روش مناسب فرد باید با پزشک متخصص کاشت مو مشاوره ای در مورد جوانب مختلف هر روش داشته باشد. روش های پیوند مو از بدن شامل موارد زیر می باشد: پیوند مو به روش FUT : در این روش که در حال حاظر یکی از مطمئن ترین و پرکاربردی ترین روش های پیوند مو در ایران به شمار می آید و با استفاده از آن می توان به نتیج قطعی و مورد دلخواه خود دست یافت، برداشت و پیوند مو با نوارکوچکی همراه با بی حسی موضعی صورت می گیرد و معمولا محل پیوند و ترمیم مو دیده نمی شود و سرعت عمل آن طی 3تا 5 ساعت می باشد پیوند مو به روش FIT : در این روش به وسیله پانچ از ناحیه بانک مو عمل ترمیم مو و پیوند مو صورت می گیرد و معمولا افرادی که ناحیه پیوند موی محدودی دارند از این متد استفاده می شود [caption id="attachment_15108" align="aligncenter" width="799"] پیوند موی بدن[/caption]

کاشت موی بدن برای کدام دسته از متقاضیان کاشت مو مناسب است؟

 •  افرادی که بانک موی مناسبی در ناحیه سر سر ندارند و یا بانک موی آنها در این ناحیه برای پوشش کامل کافی نیست.
 • خستگی پوست سر به علت جراحی های بازسازی قبلی
 • کمبود فولیکول کافی در پوست سر برای پوشش مناسب ناحیه زخم

هزینه و قیمت متدهای مختلف پیوند موی بدن

تعین هزینه و قیمت متد های پیوند موی بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد و می توان گفت تعین این هزینه و قیمت در میان افراد مختلف متفاوت می باشد. زیرا تعین شدت و مکان ریزش مو تا حد زیادی در تعین هزینه نقش اساسی ایفا می کند. مهم ترین عوامل تعین کننده هزینه متدهای پیوند موی بدن عبارتند از:
 • تعداد پیوندها
 • تعداد جلسات
 • نوع گرفت یا پیوند های موی بدن
از دیگر خدمات کلینیک ایران نوین :
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X