کاربرد و ویژگیهای لیپولیزر

کاربرد و ویژگیهای لیپولیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاربرد و ویژگیهای لیپولیزر

امروزه معضل چاقی یکی از معضلاتی است که افراد در همه جوامع با آن دست به گریبانند. پزشکان در بیشتر موارد رعایت یک رژیم غذایی مناسب ومتعادل را همراه با تحرک وورزش توصیه می کنند. در نهایت نسخه اغلب پزشکان برای رهایی از چاقی های مفرط، استفاده از ویژگیهای لیپولیزر یا کوچک کردن معده است. این روش اخیر البته روشی تهاجمی است، در اغلب موارد عوارض خاص خود را دارد که اگر چه عوارض خطر نامی نیستند، اما برنامه تغذیه روزانه فرد را تحت تأثیر قرار می دهند.در بیشتر موارد ، برای فرد تغذیه به مفهوم رساندن مواد لازم ومغذی به بدن است .غذای محدودی دارند واغلب اظهار می‌دارند که از غذا لذت نمی‌برند اما به هر حال ،عوارض این نوع عمل به گرفتاریهای جسمی و روحی چاقی شاید رجحان داشته باشد.

لایپوساکش راه خطرناکی برای مقابله با چاقی

لایپوساکش عملی است که در آن بعد از بیهوشی،چربیهای موضعی بیمار از بدن خارج میشود. در جامعه ما روش شناخته شده ای ، نیست، عوارض آن در مواردی به شدت خطرناک است وفقط برای چاقی های موضعی انجام می‌شود.

لیپولیزر برای مقابله با چاقی موضعی

در این عمل ابتدا روی اندام تحت عمل بی حسی انجام میشود، سپس سوراخ های در روی پوست بیمار ایجاد میگردد وبعد با وسایلی لیزر به بافت چربی تابانده میشود ، به این ترتیب،بافت چربی با فشار از بدن خارج میشود.این عمل هم مخصوص چاقی های موضعی است. مدت عمل یک ونیم تاسه ساعت به طول می‌انجامد و به صورت جلسه ای ادامه می‌یابد.برای برداشتن چربی های متوسط جواب میدهد ودر موارد چربیهای عمیق تر زیر پوست از لیپوساکشن کمک گرفته میشود.عمل لیزر لیپولیزر توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده،تایید شده ، اما بسیاری از پزشکان متخصص ایرانی ترجیهی در استفاده از این دو مورد ندارند. در سالهای اخیر،بسیاری از شرکتهای تجاری ، تبلیغات،گستر ه ای را برای این دو تکنیک آغاز کرده اند وبر بی عارضه بودن آنها تاکید می‌کنند ، در حالی که در واقع اینگونه نیست و عوارض لیپولیزر دست کمی از لایپوساکش ندارد. فقط عوارض در لیپولیزر خفیف تر بروز میکند. به طور کلی راه‌کارهایی که برای از بین بردن چاقی موضعی با رویکرد جراحی برای حذف چربی انجام می‌شود به دلیل نوع عملکرد قطعا عوارض خواهد داشت. این عوارض در مواردی خطر جدی برای سلامت فرد ایجاد می‌کند. پیش از انجام این نوع عمل‌ها حتما با پزشک مورد اعتماد خود مشورت کنید و همه گزینه‌ها را مد نظر قرار دهید. منبع: کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X