با عوارض آی پی ال آشنا شوید

با عوارض آی پی ال آشنا شوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با عوارض آی پی ال آشنا شوید

آی پی ال یکی از روش های درمانی است که برای بسیاری از مشکلات پوستی استفاده میشود. از لحاظ عملکرد آی پی ال تقریبا شبیه به لیزر عمل میکند. آی پی ال از فلش لامپ های زنون تشکیل شده که نور چند طول موجی ایجاد میکند. با ما همراه باشید تا شما را با عوارض آی پی ال آشنا کنیم. این دستگاه با پالس نوری شدید، جهت رفع موهای زائد بدن و صورت  با تاثیر گذاری بر روی فولیکول مو و ملانین یا همان رنگدانه های مو در طی چندین جلسه با توجه به نوع پوست و موی فرد اثر میگذارد. این دستگاه نسبت به دستگاه لیزر که شامل نور تک طول موجی می باشد، قیمت ارزان تری داشته و برای لیزر موهای زائد در خانه نیز استفاده میشود. نکته ای که باید قبل از استفاده از آی پی ال دانست این است که دقت دستگاه لیزر به مراتب بیشتر از ای پی ال بوده و از این دستگاه باید زیر نظر متخصص پوست استفاده شود.

عوامل مؤثر در بروز عوارض لیزر آی پی ال

زیرا اگر افراد غیر متخصص و آرایشگران از این دستگاه به صورت غیر ماهرانه استفاده نماید ممکن است عوارضی بدتر از موهای زائد و یا جای جوش را در پی داشته باشد. اگر افراد نا بلد از این دستگاه استفاده کنند، امکان آسیب به پوست، سوختگی های شدید وجود داشته و قرمزی و التهاب بیشتری بعد از آی پی ال دامن گیر افراد خواهد شد. اما اگر این دستگاه زیر نظر مستقیم پزشک متخصص پوست و مو انجام شود، راه حلی ارزان و ایمن خواهد بود. و عوارض جانبی موقتی چون التهاب و قرمزی پوست، خارش و درد به همراه خواهد داشت که پس از گذشت مدت زمانی این عوارض از بین خواهد رفت. در طی انجام آی پی ال برای کم شدن احساس درد و سوزش از پماد ها و امولسیون های بی حس کننده استفاده میشود. از آنجا که از آی پی ال برای رفع کک و مک و لکه های حاصل از آفتاب سوختگی استفاده میشود، ظاهر شدن دوباره ی لکه ها بعد از گذشتن مدت زمانی در صورت رعایت نکردن و استفاده نکردن از ضد آفتاب وجود دارد، که با مراقبت از پوست بازگشت لکه ها کاهش پیدا میکند.

موارد استفاده ی آی پی ال

از ای پی ال برای رفع موهای زائد نواحی مختلف بدن، رفع قرمزی پوست بینی و گونه، رفع کک و مک و سوختگی های ناشی از اشعه های آفتاب، رفع جای جوش و اسکارهای مختلف استفاده میشود. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X