چند روش مناسب برای لیزر خانگی موهای زائد

چند روش مناسب برای لیزر خانگی موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش مناسب برای لیزر خانگی موهای زائد

دستگاه­های لیزر خانگی موهای زائد، تقریباً به تازگی از بازار ایران سر در آورده­اند و کاری که انجام می­دهند شبیه همان روش لیزری قدیمی است که موهای اضافی بدن را از بین می­برند. در طراحی و ساخت این دستگاه­ها از فناوری IPL استفاده شده که در از رفع موهای زائد بدن فناوری جدیدی به حساب می­آید و در خیلی از سالن­های زیبایی و آرایشی از آن استفاده می­شود.

نحوۀ عملکرد لیزر موهای زائد خانگی چگونه است؟

این دستگاه، با تاباندن پالس­های نوری به ریشه­های مو، آنها را از بین می­برد و یا رشدشان را بسیار آهسته می­کند. این لیزرها انواع مختلفی در بازار دارند. بعضی از آنها برای صورت طراحی نشده است و بعضی از آنها برای اصلاح موهای نواحی تناسلی توصیه نمی­شود. پس باید هنگام خرید این دستگاه­ها دقت کنید که آن را دقیقاً برای چه استفاده­ای می­خواهید. این دستگاه­ها برای استفادۀ شخصی طراحی شده­اند و فرد بدون کمک شخص دیگر، می­تواند به تنهایی با آنها کار کند رعایت نکات ایمنی در استفاده از آنها بسیار حیاتی و ضروری است؛ چون امکان سوختن پوست و یا ایجاد عارضه ­های پوستی در صورت بی احتیاطی و کم­ دقتی در استفاده از این لیزرها وجود دارد.

خریدن لیزرهای خانگی به چه افرادی توصیه می­شود؟

خریدن این دستگاه­ها، مسئله­ای کاملاً سلیقه­ ای و انتخابی است. اگر فردی روی دست، صورت یا جایی از بدن خود، موهای زائد زیادی دارد، توصیۀ ما به او استفاده از لیزرهای خانگی به جای روش­های قدیمی و سنتی اصلاح است. ولی افرادی که موهای کم­ پشت دارند یا حداکثر دو بار در سال برای لیزر موهایشان به متخصص مراجعه می­کنند، نیاز چندانی به خریدن این دستگاه ندارند. ضمناً باید توجه کنیم که این دستگاه­ها تقریباً به تازگی وارد کشورمان شده­اند و برای هرگونه قضاوتی دربارۀ آنها کمی زود است.

استفاده از دستگاه­های لیزر خانگی با روش معمول لیزر موهای زائد چه تفاوت­هایی دارد؟

اولین مورد تفاوت در هزینه­ های این دو نوع از لیزر است. هزینه­های درمان حرفه­ای با لیزر بسیار بالاست و مقدار هزینه به مساحتی از پوست و محلی که قرار است درمان شود، تعداد جلسات لیزر ، نوع و جنس پوست و مو بستگی دارد. دستگاه­های لیزر خانگی قابل­ حمل و جابجایی هستند و بنابراین به راحتی و در همه جا می­شود از آنها استفاده کرد. البته چون قرار است خود افراد عمل لیزر را روی پوستشان انجام دهند و طبیعتاً هیچ تخصصی در این زمینه ندارند، شدن تأثیرگذاری دستگاه­های لیزر خانگی کمتر است تا آسیبی به پوست نرساند. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X