روشهایی برای تقویت موی طبیعی

روشهایی برای تقویت موی طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روشهایی برای تقویت موی طبیعی

استرس، تغذیه نامناسب، تغییرات هورمونی و زندگی در کلان شهرها همگی باعث شده تا این روزها کمتر افرادی از وضعیت موهای خود راضی باشند. بسیاری از مردم تلاش می کنند تا با قرص های شیمیایی و آمپول های مختلف مشکل ریزش مو یا موخوره را برطرف کنند یا اصطلاحا موهای خود را تقویت کنند. اما بسیاری دیگر معتقدند نیازی به این روش های پرهزینه و سخت نیست و با روش های طبیعی می توان مو را تقویت کرد. در ادامه همراه ما باشید تا روشهای تقویت موی طبیعی را برایتان بگوییم!

روش اول؛ تخم مرغ، چاره ی قدیمی:

تخم مرغ یکی از قدیمی ترین راه حل های تقویت موی طبیعی است. این منبع عالی سرشار از پروتئین بوده و کافیاستاگر موهای کوتاهی دارید یک تخم مرغو اگر موهای بلند دارید دوتخممرغرادر ظرفی بشکنیدوکاملاهم بزنید تا مخلوط شود. سپسآنرا هنگام استحمامبررویموهایخودقرار داده وپسازیک ربع کهبا نوک انگشتان ماساژ دادید، آب کشی کنید. این شیوه در حل مشکلات ریزش مو و موخوره بسیار موثر بوده و تا 3 بار در هفته مجاز به انجام آن هستید.

روش دوم؛ روغن نارگیل:

روغن نارگیل طبیعی به شرط آن که خالص بوده و صنعتی نباشد یکی از بهترین شیوه های تقویت موی طبیعی است. اگر دوست دارید نتیجه بهتری بگیرید می توانید این روغن را با روغن آرگان، بادام تلخ و جوجوبا ترکیب کنید و یک ساعت قبل از حمام بر روی موهای خود بمالید. سپس با ماساژ موها توسط کف دست زمانی که مطمئن شدید همه ی موها و پوست سر به روغن آغشته شده است، سر خود را با پلاستیک تمییز بسته و یک ساعت بعد موهایتان را بشویید. با استفاده از این روش به مدت دو الی سه بار در هفته پس از مدت کوتاهی نتیجه ی خارق العاده آن را خواهید دید.

روش سوم؛ آب پرتقال شفا بخش!

شاید تعجب کنید اما آب پرتقال برای موهایتان و ریشه های آن بسیارمفیداست. آبپرتقال به علت خاصیت اسیدی موها را از شر شوره و چربی اضافی می رهاند. شما میتوانید مخلوطی از آب پرتقال و آب سیب درختی را به صورت تازه تهیه کنید و به موهایتان بزنید. ویتامین سی و بی موجود در این دو میوه معجزه گر شادابی موهایتان خواهد بود. کافی است پس از آغشته کردن موهایتان به این دو آب میوه نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید و سپس موها را بشویید. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X