همه آنچه درباره فواید و مضرات بوتاکس صورت نمی دانید

همه آنچه درباره فواید و مضرات بوتاکس صورت نمی دانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه آنچه درباره فواید و مضرات بوتاکس صورت نمی دانید

در اثر عوامل مختلفی چون شرایط نامساعد محیطی ، عدم مراقبت های لازم از پوست ، بالا رفتن سن و کاهش چربی زیر پوست چین و چروک های متعددی در صورت ایجاد می شود که روش های درمانی و جوانسازی پوست می توان به طور موثری آنها را کاهش داد و از بین برد. هر روش درمانی مزایا و معایبی دارد. فواید و مضرات بوتاکس نیز مانند سایر روش های جوانسازی پوست باید شناخته شود تا بتوان با آگاهی بیشتری اقدام به این عمل نمود.

در این عمل زیبایی کم تهاجم ، پس از بررسی وضعیت سلامت بیمار ، پزشک متخصص پوست و مو ، با مهارت و آگاهی از محل دقیق تزریق ، ماده ی بوتاکس استاندارد را به کمک سوزن های بسیار ریزی به زیر پوست و در عضله ی فعال صورت تزریق می کند که در اثر این کار ، اعصاب عضلات فعال به طور موقت برای مدت زمان ۳ الی ۶ ماه فلج شده و از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می شود و ماده ی بوتاکس نیز با خاصیت پرکنندگی خود چروک های موجود را پر کرده و جوانسازی و شادابی پوست کمک می گردد .

بوتاکس در رشته ی پزشکی ، درمان های مختلفی را ایجاد می کند ؛ از رفع چین و چروک گرفته تا درمان بیش فعالی مثانه ، درمان میگرن و ... از کاربردهای درمانی بوتاکس محسوب می شوند .

در صورت می توان با تزریق بوتاکس ، چین و چروک های پیشانی ، خطوط خنده و اخم ، ایجاد زاویه در چانه ، بالا کشیدن دم ابرو ، بالا کشیدن گوشه های لب افتاده ، از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی ، حرکت نوک بینی و پهن شدن حفره های بینی در هنگام صحبت کردن و خندیدن و چروک اطراف چشم را از بین میان برداشت .

فواید و مضرات بوتاکس صورت

فواید : با تزریق بوتاکس به صورت ، ضمن از بین بردن خطوط ،چروک ها و نواقص صورت ، می توان با کاهش حرکات عضلات پرکار که در اثر تزریق بوتاکس فلج می شوند ، از ایجاد چین و چروک های بیشتر جلوگیری کرد و پیری پوست را برای چندین سال به تعویق انداخت .

با تزریق بوتاکس و ایجاد پوستی صاف و شاداب ، ظاهر چهره ی فرد بهبود می یابد و باعث بالا رفتن اعتماد بنفس و زیبایی فرد می گردد .

مضرات : اگر تزریق ماده ی بوتاکس توسط پزشک غیرمتخصصی چون پزشکان عمومی یا افراد غیرمجاز در آرایشگاه ها و باشگاه ها صورت پذیرد که معمولا از ماده ی بوتاکس تقلبی و ارزان نیز استفاده می گردد ، به دلیل تزریق اشتباه در عضلات ، صورت با از دست دادن حرکات طبیعی خود ، حالت مصنوعی به خود گرفته و ظاهر چهره ی فرد خشن و عصبی خواهد شد .

علاوه بر حالت غیر طبیعی صورت ، تزریق ماده ی بوتاکس تقلبی موجود عوارض بدتری مانند ایجاد حساسیت های پوستی ، تورم بیش از حد ، حرکت ماده ی بوتاکس نواحی دیگر صورت ، نامتقارن شدن صورت و ... می گردد .

دو برند معتبر ماده بوتاکس شناخته شده در دنیا ، برند دیسپورت و بوتاکس هستند که دیسپورت ساخت کشور انگلیس و بوتاکس ساخت کشور آمریکا بوده ، که دیسپورت به صورت قانونی وارد کشور و توزیع می گردد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X